YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar ve Erdem Gül tahliye edildi
MİT TIR'ları haberi nedeniyle tutuklu bulunan Can Dündar ve Erdem Gül gece saatlerinde tahliye edildi.
Can Dündar ve Erdem Gül tahliye edildi
26 Şubat 2016 / 08:25 Güncelleme: 26 Şubat 2016 / 08:32

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, 27 Kasım 2015'ten bu yana tutuklu olan Can Dündarve Erdem Gül'ün başvurusunu karara bağlamıştı.

Yüksek Mahkeme, Dündar ile Gül'ün, Anayasa'nın 19. maddesinde düzenlenen ''kişi hürriyeti ve güvenliği'', 26'ncı maddesinde düzenlenen ''düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti'' ve 28'inci maddesinde düzenlenen ''basın hürriyeti'' haklarının ihlal edildiğine karar vererek, ihlalin ortadan kaldırılması için dosyayı ilgili mahkemeye göndermişti. 

Kararın oy çokluğuyla alındığı, Anayasa Mahkemesi üyeleri Hicabi Dursun, Kadir Özkaya ve Rıdvan Güleç'in ret yönünde oy kullandıkları, genel kurula katılan diğer 12 üyenin ise ihlal yönünde oy verdiği belirtilmişti. 

92 GÜN SONRA TAHLİYE KARARI ÇIKTI

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesinin "hak ihlali" kararının ardından, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün 92 gün sonra tahliyesine hükmetti. 

GECE SAATLERİNDE TAHLİYE OLDULAR

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliyesine karar verdiği Can Dündar ile Erdem Gül gece saatlerinde cezaevinden çıktı. 

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tahliyelerine karar verdiği Can Dündar ve Erdem Gül hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu. 

bunlar vatan haini
 // m
Bu ülkede ekmeğini yiyen ama ülkesi aleyhine çalışan casusları vatandaşlıkdan çıkartalımda kafam dinlensin kimki bu ve bunun gibi zibidiler,kendilerini bir b.zannediyorlar...
26 Şubat 2016 Cuma 17:47
vatana ihanet beyanı ihanetin ifşa sı
 // ANGARALI
BİZE GEREKLİ OLAN PADİŞAHLIK SİSTEMİ YANLIŞ YAPANIN KELLESİ GİDECEK İÇERDEN OLURSA KANI DÖKÜLMEDEN GEREKEN YAPILACAK!!! DEMOKRASİ TC YE 5 NUMARA BÜYÜK ....
26 Şubat 2016 Cuma 14:50
....
 // ...
çıktığı gibi gene girer rahat durmaz böyleleri...
26 Şubat 2016 12:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler