YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar Merkel'e mektup yazdı: Yanlış taraftasın!
Can Dündar Kilis ziyaretine hazırlanan Almanya Şansölyesi Merkel’e bir mektup yazarak Türkiye’de demokrat ve otoriterler arasında bir savaş olduğunu söyledi. Dündar "Merkel'e yanlış taraftasın" dedi.
Can Dündar Merkel'e mektup yazdı: Yanlış taraftasın!
22 Nisan 2016 / 15:04 Güncelleme: 22 Nisan 2016 / 15:07

Haftalık haber dergisi Der Spiegel’in haberine göre, Dündar, Merkel’in Türkiye’de insan hakları ve basın özgürlü ihlallerine karşı sessiz kalmasının rahatsız verici olduğunu söyledi.

"YANLIŞ TARAFTASINIZ"

Mektubunda Türkiye’de demokrat ve otoriterler arasında bir savaş olduğunu söyleyen Dündar, “Bu tarihi meydan muharebesinde siz ve ülkeniz maalesef yanlış taraftasınız” dedi. Can Dündar, Türkiye ziyaretini yakından takip edeceğini belirtti.

"BASKI YOKMUŞ GİBİ Mİ DAVRANACAKSINIZ?"

Can Dündar mektubunda Almanya başbakanına şu soruları yöneltti: “Yine sadece hükümet temsilcileri ile mi buluşacaksınız?” “Yine bu ülkede hiç baskı yokmuş gibi mi davranacaksınız?”

DURUŞMA 6 MAYIS'A ERTELENDİ

Dündar ve Gül, geçen yıl 25 Kasım'da MİT TIR’larıyla ilgili yaptıkları haber ve görüntüler nedeniyle "Örgüte üye olmadan bilerek ve isteyerek yardım etmek, siyasi ve askeri casusluk ve gizli kalması gereken belgeleri ifşa etmek" suçu iddiasıyla tutuklanmışlardı.

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde saat 10.00’da başlayan duruşmada Emre Erciş daha önce de mahkemeye çağrılmış fakat gelmeyince hakkında zorla getirme kararı çıkartılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef gösterdiği Dündar ve Gül, tutuksuz yargılanıyor.

Can Dündar ve Erdem Gül davası 6 Mayıs'a ertelendi.

 // Rasim DUMAN
İhanet ve hiyaneti, deden Cemal Pasa'dan tevarus ettigin anlasiliyor. Suriye'yi, Filistin'i, hatta Misir'i o herif-i naserif'in yuzunden kaybetmistik. Yaptigin her hareket ve siyledigin her soz ile sadece aidiyet,nesep ve cibilliyetini isbat ediyorsun !...
22 Nisan 2016 19:22
gezi zekalı
 // recep
Bu adamlar iyice kafayı sıyırmış ....
22 Nisan 2016 19:22
 // Rasim DUMAN
Su yaptigi hareket ve soyledigi sozler ile, bizzat kendi kendini tekzip ediyor. Yahu bu ulkede baski tehdit falan olsa sen i mektubu yazabilir miydin, o sozleri soyleyebilir miydin?! Merkel bu sualleri sana tevcih etse, ne cevap vereceksin?! Yoksa sana bu sozleri İngilizler mi soyletiyor...? Turk-Alman iliskilerinin gelismesi en cok onlari rahatsiz ediyor da......
22 Nisan 2016 19:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler