YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar hangi cezaevinde hapis yapacak?
Can Dündar hangi cezaevinde hapis yapacak?
28 Kasım 2015 08:58
Gazeteci Can Dündar, mahkeme kararıyla hapis cezasına çarptırıldı. Can Dündar hangi cezaevinde hapis yatacak? Can Dündar Nerede Hapis Yatacak? Hangi Cezaevi? Can Dündar bir çok önemli ismin kaldığı cezaevinde kalacak.

Can Dündar, hapis cezası aldı. Gazeteci Can Dündar, hangi cezaevinde hapis yatacak? 

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, haklarındaki tutuklama kararının ardından Silivri Cezaevi'ne konuldu.

Dündar ve Gül saat 23.30'da polis aracıyla cezaevine giriş yaptı.

Aralarında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Ahmet Sever'in de bulunduğu çok sayıda gazeteci arkadaşı, Can Dündar'a destek vermek amacıyla Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

SUÇU NE?

Can Dündar ve Erdem Gül, "Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek", "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek" ve "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklamak" suçlarından tutuklandı. Mahkeme süreci devam etmekte...

CAN DÜNDAR KİMDİR?

Can Dündar (d. 16 Haziran 1961, Ankara) araştırmacı, gazeteci ve belgesel yapımcısı.

Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi'nde gerçekleştirdi. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. 1979'dan itibaren sırasıyla Yankı, Hürriyet, Nokta, Haftaya Bakış, Söz ve Tempo'da çalıştı. 1986'da İngiltere'de London School of Journalism'i bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde siyaset bilimi dalında yüksek lisansını 1988'de, aynı bölümünde doktorasını 1996'da tamamladı. Televizyona 1988'de TRT'de Seynan Levent ile başladı. 1989'da 32. Gün'de çalışmaya başladı.
Köşe yazarlığı 1994'te Aktüel'de başladı. Aynı yıl günlük köşe yazıları yazmaya başladığı Yeni Yüzyıl gazetesinde beş yıl çalıştı. 1999 Ocak'ından 2001 Ocak sonuna kadar Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 2001Ocak ayından beri Milliyet gazetesinde, ADA başlıklı köşe yazısı yazdı. Ancak 1 Ağustos 2013 tarihinden itibaren Milliyet gazetesiyle yolları ayrıldı.[2] Milliyet'ten ayrıldıktan sonra BirGün'de Doğan Tılıç'ın köşesinde bir ay boyunca haftada üç gün yazdı. Dündar, 25 Ekim 2013 tarihinden beri Cumhuriyet gazetesinde yazıyor 8 Şubat 2015'ten beri gazetenin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor.[3] 29 Mayıs 2015 tarihinde Cumhuriyet Gazetesinde " Mit Tırları " ile ilgili haberler yaptı ,ardından bu haberlere yayın yasağı getirildi. Can Dündar'a Türk Ceza Kanunu'nun 327, 328 ve 330. maddeleri ile 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 6 ve 7. maddeleri uyarınca, 'devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme, siyasi ve askeri casusluk, gizli kalması gereken bilgileri açıklama, terör örgütünün propagandasını yapma' suçlarından, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.[4] Recep Tayyip Erdoğan ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı bireysel başvuru ile Can Dündar'a iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 42 yıl hapis cezası talep etti.

 // Yeşim
Vatan hainlerinin sonu ordan hiç çıkmasınlar devletini vatanını satanların kaçınılmaz sonu...
01 Aralık 2015 20:39
 // İsimsiz
Vatan hainlerinin sonu...
01 Aralık 2015 20:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler