YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yine hakaret etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten İstanbul Adliyesi'nde ifadesi alınan Gazeteci Can Dündar bugün katıldığı bir ödül töreninde hakaretlerine devam etti.
Can Dündar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yine hakaret etti
28 Şubat 2015 / 02:01 Güncelleme: 28 Şubat 2015 / 02:13

İstanbul Arel Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Medya ve Sanat Ödülleri töreninde ödül almak için sahneye çıkan Can Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘despot’ benzetmesinde bulundu.

En Beğenilen Politika Köşe Yazarı ödülünü alan Can Dündar yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a despot benzetmesinde bulundu. Can Dündar, “Köşe yazısı yazmak hakikaten tuhaf bir şey. Bir odanın içerisinde tek başınıza klavyenin başında harflere basıyorsunuz. O harflerden sözcükler oluşuyor ve onlar kelimelere dönüşüyor. O cümlelerden bir köşe yazısı çıkıyor. Sonuçta siz bir adrese gönderiyorsunuz ve nereye gideceğini bilmiyorsunuz. Günün birinde fark ediyorsunuz ki o bir öğrencinin yüreğine değmiş ya da Ankara’da bir sarayda bir despotun tepkisini çekmiş” dedi.

Hayatın ödülleri ve cezaları var

17 Aralık soruşturmasını yürüten Savcı Celal Kara ile yaptığı röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan ve dün İstanbul Adliyesi’nde ifade veren Dündar, yargılandığı ‘hakaret’ davasına ilişkin, “Klavyeye yazdığımız cümleler yüzünden dün mahkemedeydim ve yargılanıyordum, bugün buradayım ödül alıyorum. Hayatın ödülleri ve cezaları var.  Ama aldığımız ödüller sayesinde kararlılıkla aldığımız cezaların üstüne gidebiliyoruz” diye konuştu.

Dündar, 17 Aralık soruşturmasını yürüten Savcı Celal Kara ile yaptığı röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılmış ve ifadeye çağırılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a gazetedeki köşe yazısında alenen hakaret ettiği iddiasıyla İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Can Dündar hakkında geçtiğimiz ay zorla getirilme kararı çıkarılmıştı. Dündar, ayrıca İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde de “hakaret” suçlamasından yargılanıyor.

İHA

Dokunmayın canCağıza!!!
 // Halîme Gözüpek
Dünüdar, dinidar bugünükindar dokunmayın cancağıza o ne isterse zırvalar ve yazar!!!...
28 Şubat 2015 Cumartesi 13:34
yeni türkiye
 // Hasan yalsızuçanlar
Kendilerini adam zanneden bu tip yaratıklardan beklenir böyle hakaretler adamlarda kişilik yok ki varsa bile hep ayak da geziyor ara sıra çömelin yaw ne karaktersizlik bence takılmamak lazım kimki bu eleman maşa dan başka birşey değil.Nerenizi yırtarsanız yırtın olay bitmiştir eski türkiye yok artık yok bunu kafanıza sokun.....
28 Şubat 2015 Cumartesi 13:26
seviye yoksunu
 // Muhsin
Ödül verip pohpohluyorlar, bunlarda iyi bişey yaptığını zannediyorlar. İnşallah kişi haklarına saldıranlar cezasını bulur....
28 Şubat 2015 03:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler