YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Camiyi mesken tuttu!
İstanbul Maltepe Merkez Camii'nde geçen hafta cuma toplanan paraları çalan hırsız bu hafta yine camideydi. Ama bu kez işler istediği gibi gitmedi... Daha önce hırsızı takibe başlayan Güven Timi Polisleri tarafından yakalandı...
Camiyi mesken tuttu!
02 Ekim 2010 / 13:44 Güncelleme: 02 Ekim 2010 / 13:54

Maltepe Merkez Camii'ni mesken tutan ve her cuma namazının ardından toplanan yardım paralarını çalan hırsız, güven timlerinin ısrarlı takibi sonucu yakalandı. Verilen eşgal üzerinde yakın takip başlatan ekipler, MOBESE kameraları desteğinde hem hırsızı takip etti hem de suçüstü yakalamayı başardı.

Maltepe Merkez Camii'nde bağış paralarını alıp kaçan zanlı Güven Timi Polisleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Cuma namazı sonrasında cami için yapılan bağış paralarını çalarak kaçan şahıs, Güven Timi Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı. Olay, Cuma namazı çıkış saatinde Merkez Cumhuriyet Camii'nde meydana geldi. Camiye yardım için toplanan bağış paralarını çalan H.A. (33) adlı şahıs kaçmaya çalıştı. Ancak bir hafta önce de aynı camide yaklaşık 750 TL'yi alarak kaçan zanlıyı takip eden Güven Timi Polisi kaçan şahsı kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı.

Evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilen zanlının daha önce de hırsızlıktan sabıkalı olduğu belirlendi. Camide bağış toplayan görevlilerin ifadelerine göre zanlının, toplanan bağışı "İçeriye teslim edeceğim" diye alıp kaçtığı öğrenildi. Bağış kutusunda yaklaşık 750-800 TL olduğu öğrenildi.

Şüphelinin kendisini kandırmak istediği cami görevlisi Mikail Maden, "Camide para topladığımız esnada 'Hocam paraları istiyor. Paraları al bana ver, sen kovayı götür' dedi. Ben parayı kovayla teslim ettim. O da caminin içerisine gider gibi yaptı. Daha sonra kovayı bırakıp kaçtı. Güven Timleri yakaladı ve bana bu kişi olup olmadığını sordu. Parayı alanın bu kişi olduğunu söyledim" diye konuştu.

Bu cuma da aynı yöntemi kullandığı öğrenilen hırsızlık şüphelisi H.A.'nın kendisini, 'sen masayı götür, ben de paraları içeri götüreyim' diyerek kandırmaya çalıştığını belirten cami görevlisi İlhan Karabıyık'ın kendisini 'tanımıyorum' yanıtını vermesi üzerine olay yerinde bulunan Güven Timleri harekete geçti. Hırsızlık zanlısını kovalayan Güven Timleri, kaçan şüpheliyi Bağdat Caddesi üzerinde kovalamaya başladı. Bu esnada kaçışını sürdüren şüpheli, yoldan geçen bir otomobilin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Yaşanan bu kısa süreli kovalamacanın ardından şüpheli Güven Timleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yakalandıktan sonra önce Maltepe Emniyet Müdürlüğü'ne, ardından Maltepe Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürülen H.A., kendisini görüntüleyen basın mensuplarının sorularına, "Ben pişmanım. İşsizdim bu yüzden yaptım. Utanıyorum" diye yanıt verdi. Polisteki ifadesi alınan H.A., daha sonra Kartal Adliyesi'ne sevk edildi. (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler