YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Camiye ayakkabılarla girdiler diyorsun ama...
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, hükümeti ve çözüm sürecini sert bir dille eleştirdi.
Camiye ayakkabılarla girdiler diyorsun ama...
27 Temmuz 2013 / 17:13 Güncelleme: 27 Temmuz 2013 / 17:17

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, memleketi Yalova'da düzenlediği basın toplantısında hükümeti ve çözüm sürecini eleştirdi.

Türkiye sınırında silahlı gurupların cirit attığını ve hükümetin, polis ve TSK'nın buna seyirci kaldığını iddia eden İnce, "Türkiye'nin hali içler acısı. Eli silahlı gruplar Türkiye'de cirit atıyorlar. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurtdışına çıkışı veya bir başka devletin silahlı kuvvetlerinin Türkiye'ye girişi TBMM onayına tabidir. Bunlar olmadan eli silahlı gruplar, Türkiye'nin sınır bölgelerinde cirit atıyorlar. Bütün bunlar olurken, Başbakan camiye ayakkabı ile girdiler yaygarası yapıyor. Sen camiye ayakkabı ile girdiler diyorsun da, Ceylanpınar'a roketatarla girdiler; bunları görmüyor musun" dedi.

Vatandaşlardan Gezi Parkı protestoları nedeni ile tencere tava çalanları ihbar etmelerini isteyen Başbakan'ı eleştiren İnce, "PKK şehitlik açıyor bu ülkede. Hükümet, asker, polis de seyrediyor. Başbakan, 'tencere tava çalanları ihbar edin' diyor. Komşuyu komşuya düşürmek istiyor. Hatta, 'Biz oralara çok gittik, şimdi de onlar uğraşsın' diyor. Bunu diyen Başbakan teröristlere güvenli yolculuk peşine düşmüş" şeklinde konuştu.

 

İHA

)))
 // MALİKİ
Sen hala ordamısın
Hırsından çatlayacaksın be koçum gitte bir iki kadeh atta sakinleş...
27 Temmuz 2013 Cumartesi 17:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler