YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir"
"Çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir"
24 Haziran 2014 16:05
Dışişleri Bakanlığı Irak Kriz Masası’nca, 'Irak’ta alıkonulan tüm vatandaşlarımızın ülkemize en kısa sürede, sağ salim dönmeleri amacıyla gerekli çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir' denildi.

Kriz Masası’ndan yapılan açıklamada, 23 Haziran 2014 tarihinde (dün) yapılan açıklamanın geçerliliğini sürdürdüğü belirtilerek "Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen 3 bin ailelik gıda ve hijyen malzemesi, bugün (24 Haziran) Tilkeyf ve çevresinde dağıtılacaktır. Öte yandan, Kızılay tarafından Sincar bölgesindeki yerlerinden edilmiş halka ilave insani yardım sevkiyatı yapılması için planlamalar sürdürülmektedir" denildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Erbil Başkonsolosluğunun koordinasyonunda bölgeye yönelik olarak yürütülen, Kızılay ve TİKA’nın da dahil olduğu insani yardım faaliyetlerine devam edileceği kaydedilerek, "İnsani yardımlarımızın dağıtımının yerinden eşgüdümünü sağlamak amacıyla sahada görevlendirilen AFAD, Kızılay ve TİKA ekiplerimiz insani yardım taleplerini derlemekte ve buna uygun şekilde yardımların ihtiyaç sahiplerine iletilmesi sağlanmaktadır" ifadesi kullanıldı.

Açıklama şöyle devam etti:

"Irak’ta alıkonulan tüm vatandaşlarımızın ülkemize en kısa sürede, sağ salim dönmeleri amacıyla gerekli çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir. Bağdat Büyükelçiliğimiz halen Irak’ta bulunan vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde ülkemize dönebilmelerini teminen gerekli çalışmaları yürütmeye devam etmektedir. Bu çerçevede, Kriz Merkezi’ne ulaşan bilgi ve destek talepleri, eldeki güncel bilgiler ışığında ve Irak’ta devam eden olağanüstü koşullara rağmen ilgili birimlerimizce süratle cevaplandırılmaktadır."

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler