YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çaldın-Çalmadın tartışması bir ocağı söndürdü
Konya'nın Yunak ilçesinde bir kişi bir teneke mazot için akrabalarını öldürdü
Çaldın-Çalmadın tartışması bir ocağı söndürdü
26 Mayıs 2009 / 15:04 Güncelleme: 26 Mayıs 2009 / 00:00

Kayıp bir tenek mazot için 3 can aldı

Kaybolan bir teneke mazot yüzünden çıkan kavgada bir kişi, aralarında kendi ablasının da bulunduğu 3 yakınını av tüfeğiyle öldürdü. Kardeşleri ölen 2 çocuk, banyoya saklanarak kurtuldu.   


Konya'nın Yunak ilçesinde Yavaşlı köyünde yakınlarına ait bir teneke mazotu çalmakla suçlandığı iddia edilen Cafer Yılmaz (44), akrabalarıyla tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Cafer Yılmaz, akrabalarının üzerine av tüfeğiyle ateş açtı. Olayda Zanlının ablası Ünzile Yılmaz (60) olay yerinde, Ünzile Yılmaz'ın gelini Naciye (40) ile torunu Levent Suat Yılmaz (15) Akşehir Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.


Olayda, zanlının kuzeni Cafer Yılmaz (57) ise ağır yaralandı. Cafer Yılmaz, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.


Zanlı Cafer Yılmaz'ın jandarma ekipleri tarafından gizlendiği buğday tarlasında yakalandığı öğrenildi.


OLAYDA KARDEŞLERİ ÖLEN 2 ÇOCUĞUN, BANYOYA GİZLENDİKLERİ İÇİN KURTULDUKLARI ÖĞRENİLDİ


Konya'nın Yunak ilçesinde, kaybolan bir teneke mazot yüzünden çıkan ve 3 kişinin öldüğü kavgada, kardeşleri ölen 2 çocuğun, banyoya saklandığı için kurtuldukları öğrenildi.


Edinilen bilgiye göre, biri öz ablası 3 akrabasını öldüren Zanlı Cafer Yılmaz'ın (44), kız kardeşi ve eniştesinin huzurunda, ''Bir yıl önce kaybolan 20 litrelik mazot tenekesini çalmadığını'' ispatlamak için Kur'an-ı Kerim üzerine yemin ettiği, yakınlarının yine de ikna olmadıkları öğrenildi.


Kavganın ''çaldın-çalmadım'' tartışmasının büyümesi yüzünden çıktığı, Cafer Yılmaz'ın, evinden, kendi üzerine kayıtlı ruhsatlı otomatik av tüfeğini tartışmanın yaşandığı ablasının evine getirerek olayı gerçekleştirdiği belirtildi.


Kavganın çıktığı evde 6 kişinin bulunduğu olayda, çocuğu ve kendisi ölen Naciye Yılmaz'ın diğer iki çocuğu Nermin (13) ve Muhammet'in (7) saldırıdan banyoya gizlenerek kurtulduğu öğrenildi.


-OLAY-


Yavaşlı köyünde, yakınlarına ait bir teneke mazotu çalmakla suçlanan Cafer Yılmaz (44), çıkan kavgada akrabalarının üzerine av tüfeğiyle ateş açmış, olayda ablası Ünzile Yılmaz (60) olay yerinde, Ünzile Yılmaz'ın gelini Naciye (40) ile torunu Levent Suat Yılmaz (15) Akşehir Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmişti. Olayda, zanlının kuzeni ve eniştesi Cafer Yılmaz (57) ise ağır yaralanmıştı. Zanlı Cafer Yılmaz, jandarma ekipleri tarafından gizlendiği buğday tarlasında yakalanmıştı.    AA


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler