YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çakıcı, Başbakan Erdoğan’ı tehdit etti mi?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ’hakaret ve tehdit’ içerikli mektup gönderdiği öne sürülen Alaattin Çakıcı hakkında, 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Çakıcı, Başbakan Erdoğan’ı tehdit etti mi?
08 Ocak 2014 / 20:26 Güncelleme: 08 Ocak 2014 / 20:33

İzmir F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ayhan Çapacı’ya silahlı saldırı düzenlenmesini azmettirdiği iddiasının ardından Adana’daki F Tipi Cezaevi’ne nakledilen Alaattin Çakıcı, iddiaya göre Adana Adli Sarayı’ndaki postaneden 3 Ekim 2013’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e mektup gönderdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca mektupta hakaret ve tehdit içeren sözler olduğu iddiasıyla yaklaşık 3 ay süren soruşturmanın ardından Çakıcı hakkında, ’sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret, tehdit’ suçlarından toplam 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddianamede, şüpheli Alaattin Çakıcı’nın kendi el yazısıyla savcılığa gönderdiği ifadesinde suçlamayı kabul ettiği öğrenildi. Çakıcı’nın yargılamasına önümüzdeki günlerde Ankara 21. Sulh Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler