YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cahit Nakıboğlu kimdir?  Cahit Nakıboğlu nereli?
Cahit Nakıboğlu kimdir? Cahit Nakıboğlu nereli?
25 Temmuz 2016 08:37
Cahit Nakıboğlu'nun adı FETÖ ile anılıyordu. İşadamı olarak bildiğimiz Cahit Nakıboğlu kimdir? Nerelidir? Naksan Holding'in sahibi Cahit Nakıboğlu dün tutuklandı. Cahit Nakıboğlu'nun kim olduğu merak ediliyor.

Ünlü işadamı Cahit NAkıboğlu tutuklandı. FETÖ ile bağlantıları tespit edilen Cahit Nakıboğlu kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? İş dünyasının yakından tanıdığı Cahit Nakıboğlu'nun kim olduğu ve nereli olduğu merak ediliyor. NAKSAN Holding yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu tutuklandı. NAKSAN Holding'i Türkiye'nin başarılı iş dünyasına katan Cahit Nakiboğlu'nun FETÖ ile bağlantısı olduğu ve FETÖ'ye finans sağladığı tespit edildi. Cahit Nakıboğlu kimdir? Nerelidir ?

Cahit Nakıboğlu Kimdir?

1948 yılında Gaziantep’te doğan Cahit Nakıboğlu, Naksan’ın ilk kurulduğu yıllarında, o dönemin şartlarında malzeme tedarik etmek gibi güç ve önemli bazı görevleri üstlenmiş ve bu görevleri başarı ile sürdürmüştür

Naksan Plastik’de 2008 yılından beri Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Cahit Nakıboğlu aynı zamanda Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

İş yaşamının yanında Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’da yapan Cahit Nakıboğlu evli ve dört çocuk babasıdır.

NAKSAN HOLDİNG

Naksan Holding, Gaziantep merkezli holding kuruluşu.

Holdingin temelleri 1940 yılında toptan hırdavat ticareti yapan S. Mehmet Nakıboğlu tarafından Gaziantep’de atıldı. 1960′lı yıllarda plastik ürünlerin kullanımının artmasıyla polietilen filmler ve sera örtüleri pazarlamaya başlayan Nakıboğlu, ilerleyen yıllarda plastik sektöründe üretim yapmaya başladı. İlerleyen yıllarda dikey büyümenin yanı sıra tekstil,[3] gayrimenkul gibi sektörlerde şirketler kurmuştur. 2014 yılı itibariyle Naksan Holding, plastik, ambalaj, tekstil, lojistik, enerji, gayrimenkul ve bilgi işlemleri alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Holding bünyesinde bulunan Royal Halı şirketi Gaziantep Basketbol takımına sponsorluk yapmaktadır. Türkiye Basketbol Ligi’ne yükseldikten sonra Royal Halı takıma isim sponsoru olmuş ve takımın adı Royal Halı Gaziantep olmuştur.

Ayrıca holding İpek Vakfı adında bir vakıf kuruluşu ile eğitim ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine katkıda bulunmaktadır. Zirve Üniversitesi’nin kurulmasında öncü kuruluşlardan biri olmuştur.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler