YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağlayan'dan 'püskevit' göndermesi
Seçim çalışmalarını aday olduğu il Mersin'de sürdüren Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye 'püskevit' göndermesinde bulundu.
Çağlayan'dan 'püskevit' göndermesi
05 Haziran 2011 / 17:14 Güncelleme: 05 Haziran 2011 / 17:26

Devlet Bakanı Zafer Çağalayan, orman vasfını yitirmiş 2B arazileriyle ilgili ''Seçimden sonra tamamlanacak olan 2B arazileriyle ilgili kanun, her iki tarafın da menfaatine sonuçlanacak'' dedi.

Çağlayan, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Mersin'de, Erdemli ilçesine bağlı Çeşmeli, Kargıpınarı, Kocahasanlı ve Limonlu beldeleriyle Üçtepe köyünü ziyaret etti. Ziyaretlerde esnafla görüşen Çağlayan, hayırlı işler diledi. Kargıpınarı beldesinde MHP seçim bürosunu da ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar dileyen Çağlayan, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada, iktidara geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmaları anlatarak, önümüzdeki süreçte öğrencilere dağıtılacak bilgisayarı gösterdi.

Çeşmeli halkının 2B arazileriyle ilgili sıkıntısının olduğunu ifade eden Çağlayan, konunun yakından takipçisi olduğunu vurgulayarak, ''Bu konu, hükümetimizin ve başta Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın çok sık ilgilendiği bir konu. 2B arazileriyle ilgili çalışmaların yüzde 95'i tamamlandı. Seçimlerin hemen ardından kurulacak kabineyle çalışmaları sonlandırmanın gayretinde olacağız. Bu çalışmayla devlet de millet de üzülmeyecek. Seçimden sonra tamamlanacak olan 2B arazileriyle ilgili kanun, her iki tarafın da menfaatine olacak'' dedi.

Muhalefet partisinin seçim çalışmalarını da eleştiren Çağlayan, ''Birisi çıkmış 'mazotu 1.5 TL'ye vereceğim' diyor, buna halkım inanır mı, inanmaz. Aslı yok vaatlere karnımız tok. İnsanlar, artık istikrarın sürmesini istiyor. Şimdi biz hizmet üretirken, birileri kalkıp sadece konuşuyor. Hani derler ya 'zenginin malı, züğürdün çenesini yorar'. Onlar da hizmet züğürdü'' diye konuştu.

Eğitim alanında Türkiye'nin önemli bir mesafe kat ettiğini anlatan Çağlayan, şunları kaydetti:

''Önceden okullar açılırken, veliler defter, kitap derdine düşerdi. Şimdi öyle bir sorun var mı  Bu geldiğimiz nokta bize yeter mi, kesinlikle yetmez. Çünkü bizim milletimiz, en iyisini hak ediyor. Çocuklarımız, kilolarca ağırlığında çantayla okula gidiyor ama şimdi bu da tarih olacak. Öyle püskevit falan değil, devlet artık çocuklarına bilgisayar dağıtacak. Bu cihazları başkasına gösterseniz, uzay cihazı sanırlar. Çalışmamız ihale aşamasında, toplu alımları gerçekleştirdikten sonra dağıtım başlayacak.

Gelinen noktayı gördüğümde yemin ederim çocuk olasım geliyor. Tüm dünya çocukları, artık çocuklarımızın elindeki bilgisayarlara hayran kalacak. Bizim milletimiz en iyi hizmeti hak ediyor.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler