YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağlayan'dan o iddiaya açıklama
Korumasını kovduğu iddiasına cevap verdi...
Çağlayan'dan o iddiaya açıklama
31 Mayıs 2011 / 13:09 Güncelleme: 31 Mayıs 2011 / 13:09

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, korumasını kovduğuna yönelik iddiayla ilgili, ''Benimle çalışan insanların hiç birinin, insanlara karşı en ufak bir küçültücü söz, en küçük bir hakaret yapma hak ve özgürlükleri yoktur. 'Kovuldun' şeklinde söylemedim, 'sen görevini bırakıyorsun, Ankara'ya dönüyorsun' dedim'' dedi.

Çağlayan, seçim çalışmaları kapsamında, Suphi Öner Öğretmenevi'nde üreticilerle basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çağlayan, ''korumasını kovduğu'' şeklindeki haberlere ilişkin soru üzerine, ''Kim niye yazmış anlamakta zorluk çekiyorum. Haberi yazan arkadaşıma özellikle rica ediyorum; böyle bir 'kovdun' kelimesi benim ağzımda olmaz. 'Kovuldun' şeklinde söylemedim, 'sen görevini bırakıyorsun Ankara'ya dönüyorsun' dedim. 'Kovuldun' kelimesini yazan, neye göre yazmış  Herhalde gazeteci kardeşimiz, benim bu davranışımdan çok etkilendi, kendine sahip çıkmam hoşuna gitti, 'kovuldun' şeklinde yazdı'' diye konuştu.

Yanında çalışanların devletin memurları olduğuna işaret eden Çağlayan, şunları kaydetti:

''Benim yanımdaki arkadaşların, hiç kimseye kötü söz söyleme, kötü davranışta bulunma gibi hiçbir şekilde hakları olamaz. Benim kendimde görmediğim hiçbir hakkı, başkası kendinde göremez. Dolayısıyla arkadaşımız biraz aşırı şekilde basın mensubu arkadaşlarımıza, oradaki bazı arkadaşlarımıza ağır şeyler söylemiş. Basın mensubu arkadaşlar söyledi, ben bir şey duymadım. Sordum 'kim olduğunu biliyor musunuz ' dedim, gösterdiler. Arkadaşımıza da sordum. Benimle çalışan insanların benimle beraber olan insanların hiçbirinin, insanlara karşı en ufak bir küçültücü söz, en küçük bir hakaret yapma hak ve özgürlükleri yoktur.''

Erdemli'de kendisine yönelik saldırı girişimini hatırlatan Çağlayan, ''Biliyorsunuz Erdemli'de bir meczup bir akıl divanesi insan kalkıp orada bana saldırıda bulunmak istedi. Kendisini çağırdım, görüştüm. Baktım ki zavallı biri. Böyle bir ortamda siyaset yapıyorum. Ben milletle iç içeyim, milletle arama zırh koyamam'' dedi.

Zafer Çağlayan, sanayiden, özel teşebbüsün içinden gelen bir insan olduğunu da hatırlatarak, ''Biz, milletin içindeyiz, beraber hareket ediyoruz. Böyle bir çerçevede ben ve yanımdaki hiçbir arkadaşımızın hiçbir şekilde farklı bir tutum göstermesi, hele hele bizi sürekli izleyen siz değerli emekçi kardeşlerime hiçbir şekilde kötü davranışı, tasvip etmek mümkün değil. Kim olursa olsun bizim lugatımızda, bizim lisanımızda bu tür şey yoktur'' diye konuştu.

Seçim bölgesi Mersin'de çalışmalarını sürdüren Çağlayan, dün partisinin Mezitli ilçe teşkilatının, Aklan Düğün Salonu'nda düzenlediği toplantıda, yaşlı bir kadının kendisiyle konuşması sırasında, gazetecilerin görüntü almasını engellediği ileri sürülen korumasına tepki göstererek, görevini bırakıp, Ankara'ya dönmesini istemişti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler