YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağlayan'dan hodri meydan
Devlet Bakanı Çağlayan, Mersin'de yerel seçimlerde iddiaya girmek isteyen CHP'li İsa Gök'e 'hodri meydan' dedi.
Çağlayan'dan hodri meydan
20 Haziran 2011 / 16:49 Güncelleme: 20 Haziran 2011 / 16:53

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, ''CHP'ye, MHP'ye ve bağımsızlara oy veren kardeşlerimiz de bir gün AK Parti sıralarında yer alacak'' dedi.

Çağlayan, Edip Buran Spor Salonu'nda seçim sonuçlarıyla ilgili partisinin il ve ilçe teşkilatı mensuplarıyla bir araya geldi. Çağlayan, buradaki konuşmasında seçim sürecinde AK Parti'nin en başarılı olduğu illerin başında Mersin'in geldiğini söyledi.

Seçim öncesinde kentte hayata geçirmek üzere verdikleri sözlerin tamamını teker teker hayata geçireceklerini anlatan Çağlayan, ''Mersin sıkı dursun, burada yeni bir dönem başlıyor'' dedi.

Seçim sonuçlarına bakıldığı zaman Mersin'in artık muhalefet olmaktan sıkıldığının görülebileceğini ifade eden Çağlayan, şöyle devam etti:

''Bu istek sadece genel seçimlerde değil yerel seçimlerde de kendini gösterecek. AK Parti'ye oy versin vermesin, herkesi seviyoruz çünkü biz yaratılanı Yaradan'dan ötürü seviyoruz. Tüm Mersinlilere teşekkür ederiz. CHP'ye, MHP'ye ve bağımsızlara oy veren kardeşlerimiz de bir gün AK Parti sıralarında yer alacak. Onlar da bir gün bizim saflarımıza katılacak. Biz, artık Mersin'de milletimizin hizmetkarı olacağız.''

Seçim döneminin kentte centilmence atlatıldığını belirterek, bu konuda emeği geçenlere teşekkür eden Çağlayan, ''İster 123 oy farkla, ister 1 oyla... Hiç fark etmez. Önemli olan kimin birinci olduğu. Seçim gecesi CHP Milletvekili İsa Gök ile birincilik için takım elbisesine iddiaya girmiştik. Sizlerin destekleriyle iddiayı ben kazandım. Futbol maçının sonucu 1-0 veya 5-0 olsa fark eder mi  Önemli olan kimin şampiyon olduğudur. Biz de tüm Türkiye'de olduğu gibi Mersin'de de birinci olduk. Evelallah yerel seçimlerde de birinci olacağız'' diye konuştu.

Bugün AK Parti'li diğer milletvekilleriyle Ankara'ya dönüp çalışmalara başlayacağını bildiren Çağlayan, şunları kaydetti:

''Asıl iş, ondan sonra başlıyor. Mersin'de söz verdiğimiz projeleri hayata geçirmek, bizlerin boynunun borcu. Şunu bilmenizi isterim ki; havaalanı ve turizm yatırımları için temel atma işlemleri bu yıl içinde başlıyor. Milletvekili İsa kardeşim, yerel seçimlerde de iddiaya girmek istiyormuş. Buradan sesleniyorum: Büyükşehir ve diğer tüm belediyeler için, buyur hodri meydan. Çünkü milletimiz, yaptığımız hizmetleri görünce bizden vazgeçmeyecektir.''

Zafer  Çağlayan, konuşmasının ardından milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun, Nebi Bozkurt ve Çiğdem Münevver Ökten'in yanı sıra diğer milletvekili adaylarını platforma davet ederek fotoğraf çektirdi.

Bu arada, Çağlayan'ın konuşması sırasında sıcak ve yoğunluk nedeniyle fenalaşan bir kadın, salondan çıkarılarak 112 Acil Servis ekiplerince müdahale edildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler