YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağlayan Adliyesi'nde X-Ray krizi
İstanbul Adalet Sarayı'na aranmadan girmek isteyen avukatlar ortalığı bir birine kattı. Polis müdahale etti.
Çağlayan Adliyesi'nde X-Ray krizi
03 Nisan 2015 / 12:16 Güncelleme: 03 Nisan 2015 / 12:19

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda "aranarak içeri alınmaya" tepki gösteren bir grup avukata çevik kuvvet polisi müdahale etti.

Sabah saatlerinden itibaren x-ray cihazından geçerek el dedektörüyle aranmayı kabul etmeyen avukatlar, adliyenin C kapısı avukat girişinde toplanmaya başladı. Avukatların önünde özel güvenlik görevlileri etten duvar örerken arkalarında ise sivil polisler bekledi.

X-RAY cihazını söktüler

Bir süre sonra avukatlar, x-ray cihazını kaldırıp içeri girmek istedi. Yaşanan kısa süreli arbedenin ardından çevik kuvvet olaya müdahale etti. Avukatlar kalkanlarla itilerek adliye binasının dışına çıkarıldı.

Başsavcılık talimat verdi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Muhabere Bürosu, avukatların üstünün aranarak adliyeye alınması için güvenlik görevlilerine, “İstanbul Adalet sarayı’na girişlerinde uygulanacak güvenlik tedbirlerin ilişkin çalışma talimat esasları” başlıklı yazılı talimat yayınladı.

Bunlar
 // uykucu
avukat mi, terorist mi? ...
03 Nisan 2015 Cuma 14:33
hayret bi sey
 // Celal
Sayın Cumhurbaşkanım bunlarin can güvenliği için çok önemli adımlar atiyor ki heckimse zarar gormesin... bunlar hala anlamak istemiyor. hayret bişey yaa...
03 Nisan 2015 13:59
13:54
 // yílmaz
Adalet hekeze lazım...
03 Nisan 2015 13:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler