YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağlayan Adliyesi'nde olay var!
Çağlayan Adliyesi'nde olay var!
05 Haziran 2013 13:16
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı bugün yine, avukatların Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylara ilişkin protestosuna sahne oldu.

Adliye önünde oturma eylemi yapan bir gruba ise özel güvenlik ile çevik kuvvet ekipleri müdahale etti.

Adliyenin C Kapısı girişinde, adaleti temsil eden "Themis" heykellerinin bulunduğu alanda toplanan yüzlerce avukat, burada Taksim Gezi Parkı gösterilerinde polisin müdahalesini ve yaşananları protesto etti.

"Direne direne kazanacağız" ve "Her yer Taksim her yer direniş" şeklinde sloganlar atan avukatlar, bir süre alkışlı eylemde de bulundu. Avukatlara, adliyenin katlarındaki balkonlarda ve çeşitli yerlerde toplanan vatandaşlarla, adliye personelinin de alkışlarla destek verdiği görüldü.

Eylem yerinde avukatların çevresi hilal şeklinde özel güvenlik görevlileri tarafından örüldü. Güvenlik görevlileri kol kola girerek avukatların etrafından bekledi. Adliye polisi ise avukatlara yaklaşmayarak biraz daha geride bekledi. 15 dakika süren eylemin ardından avukatlar sloganlar atarak adliyeden ayrıldı.

Adliye önündeki özel güvenlikten müdahale

Öte yandan, Halk Cephesi adlı grup üyesi 10 kişilik grup adliyenin C kapısı önünde oturma eylemi yaptı. Pankart açan gruba özel güvenlik görevlileri müdahale etti. Özel güvenlik görevlilerinin pankartı almak istemesinin ardından, grup ile güvenlik arasında arbede yaşandı. Daha sonra gruba çevik kuvvet kalkanlarla müdahale etti.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler