YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağdaş Yaşam'da PES dedirten burs yardımı!
Yöneticilerin çocuklarına bile burs verilmiş!
Çağdaş Yaşam'da PES dedirten burs yardımı!
22 Nisan 2009 / 15:37 Güncelleme: 22 Nisan 2009 / 00:00

Ergenekon Operasyonu'nun 12. dalgası kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) binalarında yapılan aramalarda, dernek üyesi ve yöneticilerin çocuklarına burs verildiği ortaya çıktı.


Çocuğuna burs verilenler arasında Niğde Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı da bulunuyor. Bu şekilde burs verilmesinin Dernekler Kanunu ve söz konusu derneğin tüzüğü ile çatışabileceği ve etik olmadığı belirtiliyor.


Ergenekon Operasyonu'nun 12. dalgası kapsamında ÇYDD binalarında yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerde, bazı ilginç bilgiler de su yüzüne çıktı. Belgelere göre, Çağdaş Yaşam kendi yönetici ve üyelerinin çocuklarına da burs dağıtmış.


Buna göre; Çağdaş Yaşam Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri N.H kızı Ö.H'ye; Amasya Şubesi Denetim Kurulu Başkanı G.Ç kızı H.Ç'ye; İstanbul Bakırköy Şubesi Denetim Kurulu Başkanı N.E kızı E.E'ye; İstanbul Tuzla Şubesi üyesi A.K oğlu İ.K'ya; Isparta Şubesi Yönetim Kurulu üyesi İ.B kızı Ö.B'ye; Körfez Şubesi dernek üyesi E.K kızı E.K'ya; Isparta Şubesi Dernek üyesi N.A kızı H.K'ya; Isparta Şubesi Dernek üyesi M.K oğlu Ö.K'ya ; Isparta Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi R.D kızı S.D'ye; Niğde Şubesi Yönetim Kurulu üyesi F.B ile Niğde Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İ.B' çocukları A.B'ye burs vermiş.


Cihan


 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler