YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Büyükşehir yasası değil, bütün şehir yasası''
"Büyükşehir yasası değil, bütün şehir yasası''
12 Ocak 2013 18:16
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Büyükşehir Belediye Kanunu ile ilgili, ''Bu yasanın adı büyükşehir yasası değil, bütün şehir yasasıdır'' dedi.

Günaydın, Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen ''6360 sayılı Büyükşehir Kanunu'' ile ilgili bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, Büyükşehir Yasası ile hükümetin, Türkiye'yi tek adam rejimine sürüklediğini öne sürdü.
 6 Aralık 2012'de yayınlanan yasa yükümlerinin, geçiş süreci sonrasında tamamının yürürlüğe gireceğini belirten Günaydın, yasanın, Türkiye'ye, Balıkesir'e ve Balıkesir'in köylerinde yaşayanlara neler getirip getirmeyeceğinin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
 
''Bu yasanın adı büyükşehir yasası değil, bütün şehir yasasıdır'' diyen Günaydın, şöyle konuştu:
 
''Aslında Türkiye'de, nasıl tek bir adam rejiminin yerleştirmeye çalıştığınızın örneklerini veriyorsunuz. Nutuk atmaya gelince milletin idaresi ama uygulamaya gelince baskıcı, totaliter, tek adam rejimi. Burada bir samimiyet yoktur. Mesele bununla da sınırlı değildir. Bugün bu yasayla Türkiye'deki, her iki belediyeden birisi kapatılıyor. AKP iktidarı diyor ki, şu belediyeler olmasa, yerel yönetimler olmasa, o kadar güzel idare ederim ki.
 
Kafa aynı kafa arkadaşlar değişmez. Yüzyıllar geçer ama kafa değişmez. Çünkü bunların milletin idaresinden anladıkları şey ancak baskıladıkları, domine ettikleri, kul haline getirebildikleri vatandaştır. Türkiye'deki 2951 belediyeyi, 1400 belediyeye düşürüyorsunuz, yani 1600'e yakın belediyeyi kapatıyorsunuz.''
 Toplantıya, CHP Balıkesir il ve merkez ilçe teşkilatı üyeleri, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri katıldı.
 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler