YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyükelçi'den yaralıları ziyaret
Büyükelçi'den yaralıları ziyaret
03 Haziran 2010 12:49
Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf, İsrail'in saldırılarına maruz kalarak yaralanan vatandaşlarımızı ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı.

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf, İsrail'den getirilen yaralıları Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret ederek, sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Maruf, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye ile Filistin arasında çok derin bir bağ ve ''kan ilişkisi'' bulunduğunu belirtti.

Bu ilişkinin Çanakkale Savaşı'na kadar dayandığını ifade eden Maruf, ''Bu hafta olan olay, bu kan ilişkisinin kesilmediğini, devam ettiğini kanıtladı. Tüm Filistin halkı adına Türk halkına teşekkür etmeye geldim. Allah'ın izni ve Türkiye'nin yardımı ile zafere kavuşacağız'' dedi.

Bu arada, Maruf hasta yakınlarına bir seccade ile kefiye hediye etti.

''YOĞUN BAKIMDA ELLERİ VE AYAKLARI KELEPÇELİ KALMIŞ''

Yoğun bakımda tedavi gören Fatih Kavaktar'ın ağabeyi Kadir Kavaktar da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kavaktar, 33 yaşında olan kardeşinin geçen Ocakta da kara yoluyla Filistin'e insani yardım götürdüğünü söyledi.

İsrail askerlerinin saldırısı sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılan kardeşiyle, hastanedeki bir hemşirenin yardımı ile görüştüklerini belirten Kavaktar, ''Oradaki hastanede elleri ve ayakları kelepçeli şekilde yatmış, hayattan ümidini kesmişti. 'Türkiye'de ölmek istiyorum' deyince buraya getirdik'' diye konuştu.

İsrailli doktorların seyahat etmesinin tehlikeli olduğunu kendilerine söylediklerini dile getiren Kavaktar, ancak kardeşinin isteği üzerine tüm riskleri göze aldıklarını vurguladı.

Kardeşinin sağlık durumunun umduklarından daha iyi olduğunu bildiren Kavaktar, ''Biraz önce ziyaret ettim. Morali de yerindeydi. Ciğerlerinin altına 20 santimlik bir boru yerleştirilmiş. İsrail'de ince bir boru kullanılmış. Buradaki boru daha kalın. Şimdi çok daha rahat nefes alıyor'' dedi.

Yoğun bakımda tedavi gören Ekrem Küçükköse'nin anne ve ağabeyi ise dün sabaha karşı Sakarya'dan Ankara'ya geldiklerini, ancak çocuklarını henüz göremediklerini ifade ettiler.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler