YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyükanıt'a ne yaptın?
CHP lideri: e-muhtırayı veren Org. Büyükanıt’ın altına kurşun geçirmez, zırhlı araç aldınız. Bu mudur sizin darbelerle mücadeleniz?
Büyükanıt'a ne yaptın?
24 Temmuz 2010 / 09:00 Güncelleme: 24 Temmuz 2010 / 09:07

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı darbe tartışmasında, Genelkurmay Başkanlığı döneminde cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde e-muhtıra yayınlayan emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın adını da gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a, “e-Muhtırayı veren komutan hakkında siz ne yaptınız? Altına kurşun geçirmez, zırhlı araç aldınız. Bu mudur sizin darbelerle mücadeleniz?” sorusunu yöneltti.

Kılıçdaroğlu, dün, Malatya’ya gitmeden önce Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ’ın, “Kılıçdaroğlu’nun TSK İç Hizmet Kanunun 35. maddesinde değişiklik yapılması önerisini samimi bulmadığı” yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, 35. maddenin AK Parti için “samimiyet testi” olduğunu belirtti. Başbakan Erdoğan’ın “12 Eylül öncesi ve sonrası mağdur olduk” şeklinde bir açıklama yaptığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Sayın Başbakan’a açık bir soru sormak isterim. e-Muhtırayı veren komutan hakkında siz ne yaptınız? Altına kurşun geçirmez, zırhlı araç aldınız. Bu mudur sizin darbelerle mücadeleniz? Eğer bunun yanıtını vermezlerse kendileri darbenin arkasına saklanmış bir siyasi lider olarak adlandırılacaklardır.” (Milliyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler