YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyükanıt PKK'ya gözdağı verdi
Büyükanıt PKK'ya gözdağı verdi
Büyükanıt PKK'ya gözdağı verdi
28 Nisan 2008 / 20:56 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Genelkurmay Başkanı Büyükanıt şehitler için üzüldüklerini ancak, terörle mücadelede bu durumun kaçınılmaz olduğu söyleyerek, 'Onlar için kesin şey var, cezalarını görecekler' dedi.Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, terörle mücadelede verilen kayıplara ''üzüldüklerini'', ancak bunun ''mücadele azimlerini beslediğini'' belirterek, ''cezalarını görecekler, bu kesin'' dedi. Orgeneral Büyükanıt, Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin düzenlediği ''Yılın Basın Fotoğrafları 2007'' yarışmasının Sheraton Oteli'nde düzenlenen ödül törenine katıldı.


Törende bir gazetecinin terörle mücadelede son günlerde verilen şehitleri anımsatması üzerine Orgeneral Büyükanıt, ''terörle mücadelenin temel yapısında var. Teröristleri etkisiz hale getiriyoruz, ama bazen de kayıt veriyoruz, maalesef. Biz; değil bir tane şehit vermek, yaralı bile olmasını istemiyoruz, ama bu terörle mücadelenin kaçınılmaz sonucudur'' şeklinde konuştu.


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, ''operasyonların sonuçlarını alıyor musunuz?'' sorusuna, ''mücadele azmimizi daha da güçlendiriyor. Kayıplara üzülüyoruz, ama mücadele azmimizi besliyor. Cezalarını görecekler bu kesin'' karşılığını verdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler