YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyükanıt ifadeye gelecek mi?
Büyükanıt ifadeye gelecek mi?
01 Mart 2012 14:32
Balyoz Planı davasına tanık olarak çağrılan eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın duruşmaya gelip gelmeyeceği belli oldu?

''Balyoz Planı'' davasına tanık olarak dinlenilmek üzere çağrılan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ile eski Genelkurmay Başkanları emekli orgeneraller Yaşar Büyükanıt ve İlker Başbuğ, yarınki duruşmaya katılacak.

''Balyoz Planı'' davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinin 15 Şubat tarihindeki duruşmada aldığı ara karar gereği gönderilen tebligatlar, tanıklara ulaştı.

Buna göre, mahkemenin yarın Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesindeki salonda yapılacak duruşmanın öğleden önceki oturumunda dinlenilmek üzere çağırdığı tanıklar Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve emekli Korgeneral Köksal Karabay duruşmada hazır olacak.

Öğleden sonraki oturuma çağrılan Tuğgeneral Levent Gözkaya ve ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davası kapsamında tutuklu olan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ da duruşmaya katılacak.

Mahkemenin yaptığı programa göre yarınki duruşmada, bu tanıklar dinlenilecek.

Mahkeme heyeti, Kalyoncu, Büyükanıt ve Karabay'ı 5-7 Mart 2003 tarihlerinde 1. Ordu Komutanlığınca yapılan dava konusu plan seminerine ilişkin düzenlenen Genelkurmay Bakanlığı sonuç raporunda imzaları bulunması, Başbuğ ve Gözkaya'yı da Ocak 2003'te mesaj formunda imzaları olmaları nedeniyle tanık olarak duruşmaya çağırmıştı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler