YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük sessizlik sürüyor
Büyük sessizlik sürüyor
30 Nisan 2010 12:07
Kamera kayıtlarının silindiği TÜBİTAK raporuyla kesinleşen Danıştay saldırısıyla ilgili, ne OYAK'tan ne de Danıştay Başkanı Mustafa Birden'den aradan 1 hafta geçmesine rağmen bir açıklama gelmedi.

Danıştay cinayeti kayıtlarının silindiğini ortaya çıkaran Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) raporunun üzerinden 1 hafta geçti.

Buna rağmen çirkin saldırıya maruz kalan Danıştay ve o dönemde binanın güvenliğini sağlayan Ordu Dayanışma ve Yardımlaşma Kurumu'ndan (OYAK) henüz bir açıklama gelmedi. O saldırıda yaralanan ama şimdi Danıştay Başkanlığı koltuğunda oturan Mustafa Birden'den de bir açıklama yapmadı.

Kamuoyunun dikkatlerini üzerine çeken OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri'nde sessizlik hâkim. Genel merkezi, Nasuh Akar Mahallesi Süleyman Hacı Abdullahoğlu Caddesi (1. Cad.) No: 59 Balgat'ta bulunan OYAK'ta yetkililer açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Basın mensupları güvenlikçiler tarafından binanın içine sokulmuyor. Görüşme talepleri de güvenlikçiler tarafından "Şu an bir yetkili yok." denilerek geri çevriliyor.

OYAK yetkililerinin ne zaman kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapacağı ise merak konusu.
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da işin gerçeğinin ortaya çıktığını söylemişti. OYAK'a açıklama yapması çağrısında bulunan Erdoğan, "Şunu bilmeniz lazım. Birçok kayıt silinebilir ama vicdanların kayıtları silinmez. Vicdanlarda kayıtlı. OYAK'ın bağlı olduğu kurum da açıklamalar yapsın cesurca. Burada neler oldu, neler döndü? Ama bunları söyleyebiliyorlar mı? Bunların hiçbirini dile getirmediler." ifadelerini kullanmıştı.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler