YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük operasyon: 80 gözaltı
Büyük operasyon: 80 gözaltı
27 Ekim 2010 11:49
Mersin'de kumar oynatıldığı ihbarını değerlendiren güvenlik güçleri düzenledikleri operasyonda 80 kişiyi gözaltına aldı.

Mersin'de yasadışı kumar oynatan ve oynayanlara yönelik olarak gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, 4'ü kadın yaklaşık 80 kişi gözaltına alındı.  

Çankaya Mahallesi'nde yer alan Balık Pazarı içindeki bazı kafe ve işyerlerinde 'tombala' diye tabir edilen yasadışı kumar oynatıldığı yönünde istihbarat alan güvenlik güçleri, Mersin Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin de desteğini alarak operasyon için düğmeye bastı. Balık Pazarı içindeki işyerlerine eş zamanlı baskınlar düzenleyerek, işletmeleri didik didik arayan ekipler, 'tombala' oynatan ve oynayan 4'ü kadın yaklaşık 80 kişiyi gözaltına aldı.

Polis, baskın düzenlenen kafe ve işyerlerindeki tombala makinesi, LCD televizyonların yanı sıra çok sayıda tombala kağıdına da el koydu. Gözaltına alınanlara emniyetteki sorgulamalarının ardından 'Kabahatler Kanunu'na göre para cezası kesilirken, kumar oynatan iş yerleri hakkında da işlem yapıldığı öğrenildi.
 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler