YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük operasyon: 28 gözaltı
Büyük operasyon: 28 gözaltı
26 Ekim 2010 13:03
Osmaniye'de polisin 44 yere eş zamanlı olarak tefecilere yönelik düzenlediği operasyonda 28 kişi gözaltına alındı.

Osmaniye'de, tefecilere yönelik düzenlenen operasyonda 28 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde 44 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Aralarında örgüt lideri ve yöneticilerin de bulunduğu toplam 28 kişi yakalandı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 733 adet senet, 22 gram esrar, 8 ruhsatsız av tüfeği, 5 ruhsatsız tabanca, 9 adet banka çeki, 9 adet pos cihazı, 11 adet başkalarına ait kredi kartı ve 15 adet başkalarına ait tapu senedi ile çok sayıda fatura, hesap defteri, banka cüzdanı, havale dekontu ile hesap defteri ele geçirildi.

Zanlıların, kredi ve finans kurumlarından kredi alamayan, acil nakit ihtiyacı duyan, yasal prosedürlerle uğraşmak istemeyenlere yüksek faizle para vererek vatandaşı borçlandırıp, boş senetlere imza attırdıkları, daha sonra haciz işlemi uygulatarak haksız kazanç sağladıkları belirtildi.

Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, tefecilere yönelik operasyonu başarıyla sonuçlandırdıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Kentte iş adamlarını, bazı vatandaşlarımızı sömüren, kanını emen tefeci çetesine yönelik operasyon yapıldı. 44 adrese düzenlenen operasyonda 28 kişi gözaltına alındı. Bu şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen çek ve senetlerin maddi değeri 5 milyon TL civarında. Tahsilatların daha fazla olduğunu düşünüyoruz. Tefeciden zarar gören vatandaşlarımız lütfen polise başvursunlar.''

Zanlılar, Emniyet Müdürlüğündeki sorgularının ardından ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, tefecilik yapmak, banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması, 6136 sayılı kanuna muhalefet ile 213 sayılı vergi usul kanununa muhalefet ve uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak'' suçlarından adliyeye sevk edildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler