YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük operasyon: 20 gözaltı
Büyük operasyon: 20 gözaltı
12 Nisan 2010 17:54
Aralarında il tarım müdürünün de bulunduğu 20 kamu çalışanı gözaltına alındı.

Iğdır'da koyun-keçi desteklemelerinden haksız kazanç elde edildiği iddialarıyla ilgili olarak, İl Tarım Müdürü Yusuf Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 20 kamu çalışanı gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla verilen koyun-keçi desteklemesinden faydalanmak için hayali olarak koyun ve keçi küpelemesi yapıldığı yönündeki suç duyuruları üzerine başlattığı soruşturmanın kapsamını genişletti.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla, hayali hayvan küpeleme işlemi yaparak Tarım ve Köyişleri Bakanlığını dolandıran bir şebekeyle bağlantısı olduğu öne sürülen İl Tarım Müdürü Yusuf Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde görev yapan 20 kamu çalışanı gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlıların sorgusu devam ediyor.

Iğdır'da, Bakanlıkça, küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla verilen koyun-keçi destekleme parası için hayali olarak koyun ve keçi küpelemesi yapıldığı yönündeki suç duyuruları üzerine soruşturma başlatılmış ve Cumhuriyet Savcılığının talimatı üzerine daha önce 5 kişi tutuklanmıştı. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler