YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük bir tarihin çocuklarıyız
96. Dönem Kaymakamlık Kursu kapanış ve kura çekim töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Şanlı bir mazinin evlatlarıyız ve hamd olsun ki başımızı yere eğdirecek yanlışımız. yok.' dedi.
Büyük bir tarihin çocuklarıyız
14 Şubat 2012 / 16:57 Güncelleme: 14 Şubat 2012 / 17:01

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Büyük bir tarihin çocuklarıyız. Şanlı bir mazinin evlatlarıyız ve hamd olsun ki başımızı yere eğdirecek yanlışımız, zaafımız ve küçüklüğümüz yok'' dedi.

Arınç ve TOBB Konferans Salonu'nda düzenlenen 96. Dönem Kaymakamlık Kursu kapanış ve kura çekim törenine katıldı.

Kaymakamların hepsinin çok başarılı olduklarını vurgulayan Arınç, ''Elbette her meslekte olduğu gibi yanlışları olan da çıkabilir, ama işini iyi bilen iyi yapan arkadaşlarımız'' dedi.

Bütün Anadolu'yu her fırsatta gezen birisi olduğunu anımsatan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Her yere gittiğimde, kaymakamlarımızı, valilerimizi mutlaka ziyaret ediyorum. Son 10 yıl içerisinde, çok güzel, çok başarılı yüzü gülen kaymakam arkadaşlarımızla konuşuyorum. Onlar halkın içinde, halkın dilini iyi çözmüşler, halkımızın inancına, geleneklerine, örf ve adetlerine, ortak değerlerine sahip çıkmışlar. Yan yana gelmişler halkımızla, güzel projeler üretmişler. Bu projelerle halkımızın ihtiyaçlarını, sorunlarını çözmüşler. Hepsinin yüzüne bakıyorum, maşallah hepsi aydınlık, pırıl pırıl çalışkan verimli arkadaşlarımız. Bu vesileyle bugün sadece 64 arkadaşımıza değil, bu mesleği başarıyla ve onurla ifa eden bütün kaymakam arkadaşlarımıza buradan tebriklerimizi ve selamlarımızı iletmek istiyorum.''

Halkın dilinde ''kaymakam bey'' olduğunu, ''kaymakam hanıma'' halkın henüz alışmadığını anlatan Başbakan Yardımcısı Arınç, ''Hakim bey de çoktu, hakime hanıma da çok alışamadılar. Bu dönem iki tane bayan arkadaşımızın da kaymakamlık stajını başarıyla bitirdiklerini görüyorum. Bu sayı elbette artmalıdır. Çünkü kadınlarımızın, bayanlarımızın bu mesleklerde çok başarılı olduklarını da bilen bir arkadaşınızım. Bu yüzden belki 64 içerisinde oran bakımından iki arkadaşımız, çok düşük bir oran gösteriliyor, ama başarılarıyla bu mesleği imrendireceklerini ve herkesin her yerde onlara büyük bir saygınlıkla sahip çıkacaklarını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin çok büyük bir ülke olduğunun altını çizen Arınç, ''Büyük bir tarihin çocuklarıyız. Şanlı bir mazinin evlatlarıyız ve hamd olsun ki başımızı yere eğdirecek yanlışımız, zaafımız ve küçüklüğümüz yok. Böyle büyük bir devletin böyle asil bir milletin, böyle şanlı bir mazinin ve tarihin evlatları olarak kaymakamlık görevine başlıyorsunuz'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler