YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bütün Türkiye’yi üzdü
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa'da yaşanan olayların bütün Türkiye'yi üzdüğünü söyledi.
Bütün Türkiye’yi üzdü
03 Kasım 2012 / 17:32 Güncelleme: 03 Kasım 2012 / 17:36

Bursa’da çıkan olaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, terör örgütü PKK ile BDP'nin cezaevlerinde açlık grevi yapanlara destek amacıyla yaptığı 'direniş' çağrısına katılmak isteyen örgüt yandaşlarıyla karşıt görüşlü vatandaşlar arasında çıkan olayların bütün Türkiye'yi üzdüğünü söyledi.

Bakan Çelik, Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ile birlikte çıkan olaylarda kafasından yaralanan İlker Kaya'nın (31) ailesini Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti. Aile bireyleriyle bir süre görüşen Çelik, çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

İlker Kaya'nın hala yoğun bakımda olduğunu belirten Bakan Çelik, şunları söyledi: "Doktorlar yapılması gereken bütün hassasiyetleri gösteriyorlar. Netice itibariyle yoğun bakım hastası. Kritik durumu da var ama ümit kesilmiş değil.  İnşallah hayırlı bir netice ile sağlıklı bir şekilde ayrılacak. Temennimiz inancımız dualarımız o istikamette. Gerek ailesiyle gerek arkadaşlarıyla  ve kardeşleriyle görüştük. Değerlendirmeler yaptık, yaşanan olaylar bütün Bursa'yı ve Türkiye'yi üzmüştür. Bizleri üzmüştür. Yavuz Selim benim de yakinen siyasette iç içe olduğum bu mahalle. Bu olayların yaşanması beni de çok üzdü. Bizzat geçmiş olsun demek için ziyaret geldim. Allah'tan şifalar diliyorum inşallah." Cihan
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler