YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bütün imkanlar seferberedilecek
Bütün imkanlar seferberedilecek
19 Haziran 2012 11:57
Sabah saatlerinde 8 şehit haberi ile sarsıldı Türkiye... Konuyla iglili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de açıklamada bulundu...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki Yeşiltaş Karakolu'na düzenlenen saldırıyı lanetlediğini belirterek, toplumsal barışın pekiştirilmesi ve sorunların çözülmesi konusundaki gayret sürerken, güven ve istikrar ortamını sabote etmek isteyen terör örgütünün insanlık dışı kanlı eylemlerini devam ettirdiğini bildirdi.

''Türkiye, ülkenin bölünmez bütünlüğünden, devlet otoritesinden ve hukukun üstünlüğünden asla taviz vermeden, kalıcı bir şekilde terör sorununu bitirmeye kararlıdır'' değerlendirmesinde bulunan Gül, terörle mücadelenin, bu mücadelenin gerektirdiği araç ve yöntemlerle, bütün imkanlar seferber edilerek, en güçlü şekilde devam ettirileceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu'ndan 8 askerin şehit olduğu, 16 askerin yaralandığı saldırıyla ilgili bilgi aldı.

8 askerin şehit olması ve 16 askerin yaralanmasından duyduğu derin üzüntüyü yazılı açıklamasında ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, hain saldırıyı lanetlediğini kaydetti.

Gül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Toplumsal barışın pekiştirilmesi, sorunların çözülmesi, huzur ve sükunetin hakim olması, acıların ve gözyaşının dinmesi konusunda gayretler sürdürülürken, bu güçlü iradeyi zaafa uğratmak, güven ve istikrar ortamını sabote etmek isteyen terör örgütü, insanlık dışı kanlı eylemlerine devam etmektedir.

Türkiye, ülkenin bölünmez bütünlüğünden, devlet otoritesinden ve hukukun üstünlüğünden asla taviz vermeden, kalıcı bir şekilde terör sorununu bitirmeye kararlıdır. Terörle mücadele, bu mücadelenin gerektirdiği araç ve yöntemlerle, bütün imkanlar seferber edilerek, en güçlü şekilde devam ettirilecektir.

Ülkemizin birliği, bütünlüğü ve güvenliği için canları pahasına görev yapan güvenlik kuvvetlerimizin mensuplarına takdirlerimi ifade ediyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin ailelerinin acısını yürekten paylaşıyorum.

Mukaddes vatan görevini yaparken şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerimize, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyorum. Yaralanan askerlerimize acil şifa dileklerimi iletiyorum.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler