YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bütün imajımızı altüst ediyor'
Youtebe yasağını eleştiren Cumhurbaşkanı Gül, 'Bütün imajımızı altüst ediyor' dedi.
'Bütün imajımızı altüst ediyor'
27 Eylül 2010 / 18:14 Güncelleme: 27 Eylül 2010 / 23:29

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'de özgürlüğe bakış açısının henüz muhafazakar olduğunu dile getirdi. Daha fazla özgürlüğün ülkeyi zayıflatacağına ve birlikteliğe zarar vereceğine inanmanın en basit anlamıyla naiflik olacağını söyleyen Gül, Youtube internet sitesine mahkeme kararıyla verilen giriş yasağını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Gül, bu tür yasakların Türkiye'nin uluslararası arenada imajını zedelediğini aktardı. Bu tür konularda yasa koyucuların ve yargıçların daha dikkatli davranması gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, "Biz istediğimiz kadar uğraşalım, konferanslar verelim, çalışmalar, yatırımlar yapalım ama ufak bir şey bütün imajımızı altüst ediyor." diye konuştu.

Bersay İletişim Grubu tarafından Çırağan Sarayı'nda düzenlenen 'Yeni Normal Dünyada Türkiye'nin yeni konumu, Yeni Gücü' adlı panele Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanı sıra, TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, Bersay İletişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Saydam ve çok sayıda davetli katıldı. Panelin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Gül, yeni dünya düzeni, ve özgürlükler alanında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'de henüz özgürlüklere bakış açısının muhafazakar olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Gül, "Daha fazla özgürlüğün iyi bir şey olduğuna inanmalı ve ikna olmalıyız. Daha fazla özgürlüğün ülkeyi zayıflatacağına birlikteliğimize zarar vereceğine inanmak en basit ifadesiyle naifliktir." diye konuştu.

Yargıçlar ve daha önce ona yol veren yasaları hazırlayan yasa yapıcıların bu noktada dikkatli olması gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, "Youtube sitesini yasaklarken, bu sitenin ve benzerlerinin yasak olduğu ülkelerin kimler olduğunu ve Türkiye'yi hangi ülkelerin arasına koyduklarının farkında mı? Biz istediğimiz kadar uğraşalım, konuşalım, konferanslar, PR'lar yatırımlar yapalım. Ufak bir şey bakıyorsunuz bütün imajınızı alt üst edebiliyor." şeklinde konuştu.

Youtube gibi paylaşım sitelerinin yasak olduğu ülkelerin ismini vermeyen Gül, "Sayısı da fazla değil. Bir elin parmaklarını geçmez." dedi. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler