YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bütün bakanlar dava açacak
Devlet Bakanı Kavaf, Hürriyet Gazetesi'nden istifa eden Oktay Ekşi'ye bütün bakanların yargıya başvuracağını söyledi.
Bütün bakanlar dava açacak
01 Kasım 2010 / 17:33 Güncelleme: 01 Kasım 2010 / 17:42

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Hürriyet Gazetesi'nden istifa eden Oktay Ekşi'nin "analarını bile satan zihniyet" şeklinde hükümet üyelerine yaptığı hakaretten dolayı bütün bakanların yargıya başvuracağını söyledi.

Bakan Kavaf, hayırsever işadamı Kadir Kameroğlu tarafından yaptırılan eğitim ve öğretime başlayan 14 derslikli 225 öğrenci kapasiteli Kameroğlu Kardeşler Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun açılışına katılmak üzere Denizli'nin Çivril ilçesine geldi.

Açılışta bir konuşma yapan Kavaf, bir toplumun uygarlık yolunda emin adımlarla yürüyebilmesinin eğitimli nesillerin yetişmesi ile mümkün olduğunu ifade etti. Kalkınmanın en temel unsuru olan çağdaş, kaliteli eğitimin büyük ve güçlü Türkiye'nin güvencesi olduğunu belirten Kavaf, "Ülkemizin nüfusunun yüzde 27'si 15 yaşın altındadır. En büyük avantajımız olan bu genç nüfusumuz aynı zamanda da eğitime de en çok ihtiyaç duyan kesimidir.'' dedi.

9. Kalkınma planının da 2013 yılına kadar ilköğretim okullaşma oranının yüzde 100 olmasını hedefleyen Türkiye'nin bu yolda her kesimin katkısıyla hızla ilerlediğini vurgulayan Kavaf, "Eğitime verilen her destek, yapılan her yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Gelişme ve kalkınmanın temeli, olmazsa olmazı ise bütün çocuklarımızın hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan eğitim imkânlarından yararlanmasıdır." diye konuştu.

Eğitim alanında ki en büyük desteğin hayırsever vatandaşlardan geldiğini anlatan Kavaf "Vatandaşlarımızın desteğini artırmak için eğitime katkıda bulunan yardımseverlere tanınan yüzde 5'lik vergi indirim oranı bizim dönemimizde yüzde 100'e çıktı." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Kameroğlu Kardeşler Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun kurdelesi Bakan Kavaf, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, AK Parti Denizli Milletvekilleri Mithat Ekici, Mehmet Yüksel, Mehmet Salih Erdoğan, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, SHÇEK Genel Müdürü Dr.İsmail Barış, tarafından kesildi.

 BAKANLARIN HEPSİ OKTAY EKŞİ'DEN ŞİKAYETÇİ OLACAK

Açılış sonrası gazetecilerin Oktay Ekşi'nin hükümet üyelerine yönelik hakaret içeren yazısıyla ilgili soruları cevaplandıran Bakan Kavaf, Ekşi'nin yazısında kabul edilmesi mümkün olmayan ifadelerin yer aldığını vurgulayarak tepki gösterdi. Kavaf, "Her konuda üslubun son derece seçici dikkatli olması gerekir. Bu asla mazeret kabul etmeyen ve kabul edilmez bir ifade. Keşke olmasaydı. Bu konuda bütün bakan arkadaşlar toplu olarak zaten yargı başvurusu olacak." dedi. CİHAN
 

öbürleri???
 // ibrahim çelikoğlu
Anasını satan yanlız bakanlarmı demiş???Ötekilerde demişse ;Onlarda versin...Ekşi çark eder;Ben,akıllı insanlar.Hiç satılmıyacak'ı bile satabilirler"demek istedim der.Suçtan kurtulur......
01 Kasım 2010 19:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler