YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bütçe tartışmalarında skandal sözler!
Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2012 Yılı Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Genel Kurulu'nda ikinci gün görüşmeleri de tartışmayla başladı.
Bütçe tartışmalarında skandal sözler!
11 Aralık 2013 / 19:47 Güncelleme: 11 Aralık 2013 / 21:27

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut Başkanlığında toplandı.

Genel kurul açıldıktan sonra, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, düzeltme yapmak için söz istedi.

Kürsüye gelen İnce, Başbakan Erdoğan'ın dün konuşmasında "Terbiyesiz herifler ya" dediğini ifade ederek, "Sayın Başbakan Meclis'e hakaret etmiştir. Bu lafı CHP Grubu adına iade ediyorum" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın oğlunun da bütçe görüşmeleri sırasında "Meclis serserilik yeri değildir", "Ahlaksız, rezil tavırların amacı nedir?" şeklinde tweetler attığını dile getiren İnce, şunları söyledi?

"Dedim ki hangi şehzade bu? Manisa mı Amasya şehzadesi mi? Gemici olan mı, ızgaracı olan mı? Baktım ki ızgaracı olanmış. DNA aynı DNA. Babasına bak, oğlunu gör. Başbakan'ın oğlu muhalefet milletvekillerine bu lafları ediyorsa, buna ilk cevabı verecek olan Başbakan olmalıdır. Benim oğlum, AKP milletvekillerine böyle bir şey yazarsa onun cevabını, cezasını ben veririm. Başbakan'ın oğlunun haddi değildir bize laf söylemek. O ızgarasına baksın, yedi olan gemisini sekiz yapmaya baksın. Herkes haddini bilecek. CHP milletvekilleri olarak hepimiz Başbakan'a dava açacağız. Kazanacağımız parayla da Çankaya Kapısı'nda millete köfte dağıtacağız. O lafları Başbakan'a da oğluna da iade ediyorum."

Tartışma

İnce'nin konuşmasının ardından, AK Parti Grup Başkavekili Nurettin Canikli söz istedi. Bu sırada, CHP Grup Başkanvekili İnce ile AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan arasında sözlü tartışma yaşandı. İnce'nin üzerine yürümek isteyen Aslan'ı, milletvekili arkadaşları engelledi.

TBMM Başkanvekili Yakut, CHP ve AK Parti'liler arasında tartışmanın büyümesi üzerine birleşime ara verdi. Arada da İnce ile Aslan'ın birbirine sözlü sataşması devam etti.

İnce'nin bu tartışma sırasında Aslan'a "Sen bana 'kafanı kırarım lan' diye bağırdın mı, bağırmadın mı?" diye seslendi.

Aslan'ın da "Ben başkasına benzemem" diye bağırdığı duyuldu.

Aranın ardından söz alan Canikli, bu tartışmaların, hiçbir şeye katkısının olmadığını ifade etti.

Gerginliğin, tartışmanın, küfürlerin havada uçuştuğu bir ortamı milletin takdir etmesinin beklenmemesi gerektiğini ifade eden Canikli, "Bu kürsüde çok haksız ve inanılmaz yalanlar sergileniyor. Başbakan'ın oğlunun yedi gemisi var... Var mı bir belge? Kuyruklu yalan. Niye bu kuyruklu yalanları söylemeye devam ediyorsunuz?" diye sordu.

Daha sonra Zeyid Aslan, İnce'nin kendisine küfür ettiğini savunarak, özür dilemesini istedi. TBMM Başkanvekili Yakut, tutanakları inceleyeceğini dile getirdi.

Bunun Üzerine CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu twitter adresinden meclis tutanaklarını yayınladı. Zeyid Aslan'ın ağza alınmayacak küfürü ortaya çıktı.

İşte o sözler

Muharrem İnce: Kabadayı mısın? Kimsin sen?

Zeyid Aslan: Terbiyesiz sen K.... S....

 

111220131316027765930_4.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler