YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da tehlikeli gerginlik
Dünya Barış Günü dolayısıyla sivil toplum kuruluşlarının desteklediği ''Silahlar hemen sussun, barış hemen şimdi'' yürüyüşünde karşıt iki grup arasında arbede yaşandı.
Bursa'da tehlikeli gerginlik
01 Eylül 2011 / 22:10 Güncelleme: 01 Eylül 2011 / 22:20

Bursa'da, BDP tarafından ''1 Eylül Dünya Barış Günü'' nedeniyle düzenlenen, ÖDP, Halk Evleri ve bazı sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği, ''Silahlar hemen sussun, barış hemen şimdi'' yürüyüşünde arbede yaşandı.

BDP, ÖDP, Halk Evleri ve diğer sivil toplum kuruluşları üyelerinin oluşturduğu yaklaşık 100 kişilik grup, akşam saatlerinde Setbaşı'daki Mahfel Çay Bahçesi önünde toplanarak Atatürk Anıtı'na doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında Türkçe ve Kürtçe, ''Yaşasın halkların kardeşliği'', ''Direne direne kazanacağız'' sloganları atan grubun önü Setbaşı köprüsü bitiminde 30 kişilik başka bir grup tarafından kesildi.

İki grup arasında yaşanan sözlü sataşma kısa sürede kavgaya dönüştü. Taş ve sopaların da kullanıldığı kavgaya polis müdahale etti.

Yürüyüşe katılanlar, kavganın ardından yürüyüşe devam etmek isteyince polisin müdahalesiyle karşılaştı.

Polisin biber gazı ve jop kullanarak müdahale ettiği grup, İnönü Caddesi'ne doğru yönelerek dağıldı.

Yaşanan arbedeye öfkelenen ve gruba tepki gösteren bazı kişileri olay yerine gelen Bursa Emniyet Müdürü Halil Yılmaz sakinleştirdi.

aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler