YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da helikopter düştü
Bursa'nın Orhangazi ilçesinde bir helikopterin düştüğü bildirildi. Yaralanan pilotlardan pilotlardan birinin öldüğü bildirildi.
Bursa'da helikopter düştü
06 Nisan 2011 / 11:13 Güncelleme: 06 Nisan 2011 / 15:24

Bursa'nın Orhangazi ilçesi yakınlarında düşen helikopterdeki pilotlardan birinin öldüğü bildirildi. 

Bursa'da düşen Ciner Hava Taşımacılık AŞ'ye ait helikopterde yaralı kurtulan pilotların İsa Işık ve Ahmet Deniz, teknisyenin ise Hacı Ahmet Akça olduğu bildirilmişti.

Edinilen bilgiye göre, bu sabah saat 10.10'da Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali apronundan yolcusuz havalanan Eurocopter EC155 tipi 8 koltuklu VİP helikopter, saat 10.35'de İznik Gölü'nün güneybatısındaki Sölöz Dağı'na düştü.

Helikopterde bulunan 3 kişilik uçuş ekibinden yaralı kurtulan pilotların İsa Işık ve Ahmet Deniz, teknisyenin ise Hacı Ahmet Akça olduğu öğrenildi.
 

İLK YARDIM EKİPLERİ OLAY YERİNE SEVK EDİLDİ

Bursa'nın Orhangazi ilçesi yakınlarında sivil bir helikopter düştü. Helikopterde bulunan iki pilotun yaralandığı, teknisyenin ise yara almadan kurtulduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Ciner Grubu'na ait olduğu bildirilen ''TC-HET'' kuyruk tescilli helikopter,henüz belirlenemeyen bir nedenle Orhangazi ilçesindeki İznik Gölü yakınlarına düştü.

Bursa Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği yetkilileri, yaptıkları açıklamada, Ciner Grubu'na ait helikopterin Orhangazi ilçesi yakınlarına düştüğü ihbarının ardından 5 ayrı ekibin bölgeye sevk edildiğini bildirdi.

Jandarma ekiplerinin bölgeye ulaştığını ifade eden yetkililer, Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler ile ilk yardım ekiplerinin de olay yerine sevk edildiğini kaydetti.

YOĞUN SİS ÇALIŞMALARI YAVAŞLATIYOR

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde düştüğü bildirilen helikopterin bulunması için çalışmalar sürüyor.

Orhangazi Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Selöz beldesi ile Yenişehir ilçesi arasındaki dağlık bölgeye bir helikopterin düştüğü yönünde ihbar aldıklarını bildirdi.

İhbarın ardından sivil savunma, jandarma ve sağlık ekiplerinin bölgeye sevk edildiğini söyleyen Peynircioğlu, ''İhbar çerçevesinde helikopterin bulunması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ben de bölgedeki arama çalışmalarına katılıyorum. Ancak yoğun sis var. Sis nedeniyle arama çalışmalarımız oldukça zorlu geçiyor. Umarım en kısa zamanda ulaşırız'' dedi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler