YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da 12 kişi gözaltına alındı
Bursa'da 12 kişi gözaltına alındı
07 Ekim 2010 12:20
Bursa'da emniyete başvuran 16 mağdurun başvurusu üzerine hareket geçen polis, 21 ayrı adrese operasyon düzenledi.Baskında 12 kişi gözaltına alındı.

Bursa ve İznik ilçesinde silah tehdidiyle çek senet tahsilatı yaptıkları iddiasıyla 12 kişi yakalandı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, 16 mağdurun başvurusu üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, cebir, şiddet ve tehdit suretiyle haksız kazanç sağladıkları belirlenen bir organize suç örgütünün üyelerini takibe aldı. Bursa ve İstanbul'da 21 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, 12 kişiyi yakaladı.

Gözaltına alınan zanlıların, kiralık ve satılık olan ev ile iş yerlerini müşteri olarak tuttukları, boya ve badanasını yaptıkları binaları almaktan vazgeçtikten sonra sahiplerinden zararlarına karşılık silah tehdidiyle para talep ettikleri anlaşıldı.

Ticari ilişki kurdukları bazı kişilere borçlarını ödemedikleri ve tefecilik yoluyla çek senet tahsilatı da yaptıkları iddia edilen zanlıların, kendilerinden alacağını isteyen bir vatandaşın burnunu kırdığı belirlendi.

Ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 7'si ruhsatsız olmak üzere 9 tabanca, 8 şarjör, 384 fişek ve 35 senet ele geçirilen zanlılar,  sorgulamalarının tamamlanmasının ardından, ''Suç işlemek amacıyla çıkar amaçlı örgüt kurmak, örgüt kapsamında nitelikli yağma, darp, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve tefecilik yapmak'' suçlarından adliyeye sevk edildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler