YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bürokratlarımızı kimseye yedirmeyiz"
Başbakan Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili iddialara ilişkin, 'Ağzı olan konuşur. Biz bürokratlarımızı kimseye yedirmeyiz, sonuna kadar sahip çıkarız. Yol arkadaşlarımıza vefasızlık bizim kitabımızda yok' dedi.
"Bürokratlarımızı kimseye yedirmeyiz"
23 Ekim 2013 / 10:03 Güncelleme: 23 Ekim 2013 / 10:44

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kosova'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yaptı.

Başbakan Erdoğan, Priştine Havalimanı'nın açılışını yapacak, temaslarda bulunacak ve Prizren'de, Kosova'da yaşayan Türklere hitap edecek.

Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan şunları söyledi:

Başörtülü vekiller

'Herhangi bir içtüzük değişikliğine gerek yok, şartlar buna müsaittir. Başörtülü olarak milletin seçtiği vekiller parlamanetoda görev ifa edebilirler. Tavrımız nettir, destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz.

Hakan Fidan hakkındaki iddialar

Ağzı olan konuşur. Kimseye niye böyle konuştun deme hakkımız yok. İsrail açıklamasını yaptığına göre biz de o açıklamaya ister istemez inanmak durumundayız. Biz bürokratlarımızı kimseye yedirmeyiz, sonuna kadar sahip çıkarız. Yol arkadaşlarımıza vefasızlık bizim kitabımızda yok. Bunun için Genelkurmay Başkanımız da var, MİT Müsteşarımız da var siyasilerimiz de var.

NATO'yla füze tartışması

Bu füzelerin fiyatlarının uygunluğuna varıncaya kadar ele aldık. NATO bu kadar hassas ise birçok üye ülke envanterinde Rusya menşeili silah mevcut.

AB ile 3 yıl sonra yeni fasıl

Gecikmeli de olsa olumlu bir adımdır.

Yeni anayasa çalışmaları

Kapısı kapalı olanın kapısını çalmaya gerek yok. Ben arkadaşlarıma şunu söyledim herhangi bir şart kabul etmiyoruz. Biz Anayasa maddeleri üzerinde Meclis'te çalışma yapacağız başka şey değil. Mutabık kalınan 60 madde için şart kabul etmiyoruz.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler