YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bürokratlardan Fethullah Gülen'e mektup: Emrinizdeyiz!
Paralel yapı mensubu çeşitli düzeydeki bürokratlar kendi imzalarıyla yazdıkları mektuplarda Fethullah Gülen'e bağlılıklarını dile getirip "Hizmetin vereceği her tür vazifeye hazırım" diyor.
Bürokratlardan Fethullah Gülen'e mektup: Emrinizdeyiz!
30 Ocak 2014 / 11:57 Güncelleme: 30 Ocak 2014 / 12:07

"Abilerin" araya girip yazdırdığı anlaşılan mektuplarda bir kaymakamın, "Hizmete bir er olarak kabul olunursak şükran duyacağız" ifadeleri de yer alıyor. 

Paralel yapıya mensup bürokratların, bürokrasiye girmeden önce Fethullah Gülen'e biat mektubu yazıp altına ıslak imza attığı ortaya çıktı.

Mektup talebinin "abi"lerden geldiği ise satır aralarından anlaşılıyor. Bu yapıya bağlı, başta kaymakamlar olmak üzere devlet görevlilerinin mektuplarında çarpıcı detaylar da yer alıyor.

Bir mektupta şu anda kaymakamlık görevi yapan A.K. "Eğer hizmete bir er olarak kabul olunursak asıl biz minnet ve şükran duyacağız" diyor. Başka bir kaymakam K.K. ise Gülen'e yolladığı mektubunda "Hizmetin takdir edeceği her türlü vazifeyi kabule hazır olduğumu bildiririm" ifadelerine yer veriyor. İşte imzalı o mektuplardan örnekler:

"İster bir nefer ister şehit..."

Kaymakam A.K.: Muhterem efendim… Var olmanın özünü burada kavradık. Boş bir hayal peşinde koştuğumuz hayatımız bu hizmette yön buldu. Bu günümüzü bu hizmetle istikrara kavuşturduğumuz gibi ahiretimizi de burada kazanacağımıza inanıyoruz. Eğer hizmete bir er olarak kabul olunursak asıl biz minnet ve şükran duyacağız. Zaman, yer veya başkaca bir şey ileri sürmek bize çok abes gelmektedir. İster bir nefer, ister şehit bir asker ömrümce itaat ve inkiyadda… Allah yar ve yardımcımız olsun. İmza: A.K. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi.

"Her türlü vazifeye hazırım"

Kaymakam K.K.: İsmim K. K. Memleketim Aydın. Bu eylül inşallah İstanbul Hukuk'u bitireceğim. Mezuniyetimden itibaren 3 yıl içinde hizmetin takdir edeceği her türlü vazifeyi kabule hazır olduğumu bildiririm. İleriki yıllar için takdir yine hizmetindir. Şehadetim için büyüklerin, hususen Hocamın dualarını istirham ederim.

"Rabbim adına söz veriyorum"

İlahiyatçı O.B.: Muhterem hocam. Selam eder, kemal-i hürmetle kadem-i mübarekenizden öperim. Dualarınıza dahil buyurmanızı niyaz ederim. Hocam; Hizmet-i imaniyemizde kayıtsız şartsız istihdam buyurmanız mücrim talebenizin en büyük arzusudur. İstediğiniz yerde istediğiniz şekilde, istediğiniz kadar kalıp vazife yapmayı Rabbim adına söz veriyorum. Şehadetle ömrümüzü noktalarız. Sizden bu konuda dua ve himmet dileniyorum. Ayrıca aile efradımızın da hizmeti tanıması için hususi duanızı istirham ederim. İfademdeki hatalardan dolayı özür dilerim. Pürkusur talebeniz O.B.

"Evlilik için sıkıştırılıyorum"

Avukat G.Y.: Muhterem hocam. Allah'ın selamı üzerinize olsun. Evvela şunu belirtmeliyim ki hizmet için mahdut bir süre tayin etmek mümkün değildir. Allah'ın lütfuyla bu sevdaya bir kere düştük. Bundan geriye dönüş döneklik olur. Rabbim muhafaza etsin. Fakat madem ki ağabeylerimiz tarafından böyle bir şey istendi, bu isteğe icabet etmiş olmak için süre belirtmek zorunda kalıyorum.

Bana göre, Allah izin verdiği takdirde en az 3 yıl emrinizdeyim. Siz bu süreyi artırma hususunda serbest tasarruf yetkisine sahipsiniz. Ayrıca taahhüt ederim ki, ileride her hangi bir kamu hizmetinde vazife aldığım takdirde, istenildiği zaman hiç düşünmeden istifa edip hizmete koşacağım. Çünkü Rabbimin hizmeti devletin hizmetinden çok yücedir. Allah'ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun. Not: 3 yıldan beri nişanlı olmam münasebetiyle ailem tarafından evlilik için sıkıştırılma durumu var. Göz önünde bulundurulursa memnun olurum. İmza: G.Y.

"Hizmetten gelecek her şeye razıyım" 

R.G.: Muhterem hocam. Abilerimiz hizmet etme mevzusunda bizden bir mektup yazmamızı istediler. Bizlerin yetişmemizi sağlayan ve yakinen tanıyan onlardır. Hizmette bizi neye layık görüyorlar ve nasıl takdir ediyorlarsa onu yapmaya hazırım. Hizmetten gelecek her şeye razıyım. R.G.

Bu nasıl biattır böyle?

A.R.: Pek muhterem hocam. Bu hizmette kaldığım müddetçe mesut olacağım inancını taşımakta ve nefsimi buna ikna etmeye azmetmiş durumdayım. Bu sebeple hakkımda verilecek her türlü hükme ilanihaye rıza gösteriyor ve bu vazifeyi ifa esnasında şehadetim için dualarınızı intizar ediyorum. A.R.

 

SABAH

14:49
 // ARINÇ
Oldum olası Arınç'ı gözüm tutmamıştı. Bu konuda, güvenilmez olduğunu yorumlarımda da yazdım. Son beyanında; bizler var isek, cemaat de vardır gibi absürd bir açıklama yapması, şüphelerimi arttırmıştır. Fg nin bir kopyası gibi duruyor orda....
30 Ocak 2014 14:49
bülent arınçın biatı
 // irfan aksakal
Mayıs 2o13 deamerikaya giden Bülent Arınç tv ye nasıl röpertaj verdi anımsayın. muhterem hocamında yanına uğrayacağım , sayın başbakanın selamını ileteceğim, bir emirleri olup olmadığını soracağım, varsa bir yanlışlarımız, kusurlarımız telafi yoluna gideceğiz ... peki Bülent Arınçın bu biatı ne olacak...??????? ...
30 Ocak 2014 Perşembe 13:43
HAİNLER
 // mtn
VATAN HAİNLERİNE TÜRKİYEDE YER YOK YENİ İCAT ETİĞİNİZ PEYGEMBERİNİZİN YANINA ÇEKİN GİDİN SİZİN GİBİ MÜSLÜMAN OLMAZ OLSUN TÜRLÜ İFTİRALARLA OYUNLARLA HAPSE ATIĞINIZ GENERALERİMİZ ASKERLERİMİZ ÇIKACAK OZAMAN KACACAK DELİK BULAMIYACAKSINIZ BİLESİNİZ...
30 Ocak 2014 Perşembe 13:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler