YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burak Can’ın katilleri tutuklandı!
İçişleri Bakanlığı, Burak Can Karamanoğlu cinayetinin failinin, olayda kullandığı silahla birlikte yakalandığını bildirdi.
Burak Can’ın katilleri tutuklandı!
28 Mart 2014 / 16:36 Güncelleme: 28 Mart 2014 / 21:34

Okmeydanı'nda Berkin Elvan'ın cenaze törenlerinin ardından çıkan olaylarda Burak Can Karamanoğlu'nun öldürülmesine ilişkin 2 kişi çıkarıldıkları mehkemece tutuklandı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 şüpheli İstanbul Emniyeti'ndeki işlemlerin ardından sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmişti.
Savcılık sorgularının ardından 3 şüpheli serbest bırakılmış, 6 şüpheli ise adli kontrol talebi ile mahkemeye sevk edilmişti. Aralarında Oğuz K. ve Volkan G.’nin de bulunduğu 6 kişi adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştı.

Tüm şüphelilerin serbest kaldığı sırada Burak Can Karamanoğlu cinayetinde kullanılan silaha ilişkin ekspertiz raporu savcılığa ulaştı. Raporda cinayette kullanılan silah ile şüpheliler Volkan G.ile Oğuz K.’nin olay sırasında kullandığı silahla bir olduğu belirtilmişti.
Rapor üzerine savcılık tarafından yeniden sorguya alınan Volkan G. ile Oğuz K. bu kez tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi mahkemede sorgularına devam edilen şüpheliler Oğuz K. ile Volkan G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da Berkin Elvan'ın cenazesi sonrasında çıkan olaylarda silahla vurularak öldürülen Burak Can Karamanoğlu cinayetinin faili silahıyla yakalandı

Zanlıları mahkemeye sevk edildi

Okmeydanı’nda Berkin Elvan’ın cenaze töreninin ardından çıkan olaylarda Burak Can Karamanoğlu’nun öldürülmesine ilişkin 2 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Olaya ilişkin gözaltına alınan 7 kişi ise serbest bırakıldı. Gözaltına alınan 9 şüpheli İstanbul Emniyeti’ndeki işlemlerin ardından sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. ‘Terör ve organize suç örgütleri bürosu savcısı Mesut Erdinç Bayhan tarafından sorgulanan şüphelilerden 3’ü serbest bırakıldı. Savcı Erdinç, şüpheli Volkan G.ile Oğuz K.’nın da aralarında bulunduğu 6 kişiyi ‘silah bulundurmak ve ateş etmek’ suçlarından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevkine karar verdi. Adli kontrol talebi uygulanan 6 şüphelide mahkemece serbest bırakıldı.

Şüphelilerin adliyedeki işlemlerinin sırasında Burak Can Karamanoğlu cinayetinde kullanılan silaha ilişkin ekspertiz raporu savcılığa ulaştı. Raporda cinayette kullanılan silah ile bu şüpheli Volkan G. ile Oğuz K.’nın olay sırasında kullandığı silahla bir olduğu belirtildi. Rapor üzerine savcılık tarafından yeniden gözaltına alınan Volkan G. ile Oğuz K.‘Burak Can Karamanoğlu’ cinayeti nedeniyle yeniden sorguya alındı. Bu raporun ardından yeniden ifade veren Volkan G. ile Oğuz K.in ifadelerinde “Biz rastgele havaya ateş ettik. Kime geldiğine bilmiyoruz. Birinin vurulduğunun farkında değildik.” Dedi. Şüpheliler DHKP-C ile de bir ilgilerinin olmadığını belirtti.

Savcı Bayhan, yeniden ifadesini aldığı Volkan G. ile Oğuz K. adlı şüpheliyi Burak Can Karamanoğlu cinayeti nedeniyle tutuklama istemiyle mahkemeye sevk etti.

 


İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler