YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burak Can'ın asıl faili araştırılıyor
Burak Can'ın asıl faili araştırılıyor
18 Nisan 2014 16:02
Berkin Elvan’ın cenazesinden sonra Okmeydanı'nda Burak Can Karamanoğlu’nun öldürüldüğü olayda kullanılan silahla ateş ettiğini kabul eden 2 şüpheliden hangisinin asıl fail olduğu araştırılıyor.

Soruşturmayı yürüten savcı, 2 şüpheliden hangisinin asıl fail olduğunun tespit edilmesi için soruşturma kapsamında olay yerinden elde edilen görüntülerin tekrar incelemesi talimatını verdi.

Savcılık, Burak Can Karamanoğlu’nun öldürüldüğü silahla ateş eden 2 zanlıdan hangisinin asıl fail olduğunu araştırıyor. Burak Can’ın katil zanlısı olarak tutuklanan şüpheliler Volkan G. ve Oğuz K. cinayette kullanılan silah ile ateş ettiklerini söylemişlerdi. Ancak şu ana kadar Burak Can’ı ölümüyle ilgili tetiği kimin çektiği tespit edilemedi. Savcılık, Adli Tıp Kurumu’na yazdığı yazı ile Burak Can’ın kesin raporunun bir an önce gönderilmesini talep etti.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan, hangi şüphelinin asıl fail olduğunu belirlemek amacıyla olay yerinden elde edilen kamera görüntüleri üzerinden de tekrar inceleme yapılması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne talimat gönderdi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler