YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunu yapanları lanetliyoruz
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adıyaman'da bazı evlerin işaretlenmesine sert tepki gösterdi.
Bunu yapanları lanetliyoruz
01 Mart 2012 / 14:25 Güncelleme: 01 Mart 2012 / 14:30

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adıyaman'da bazı evlerin işaretlenmesinin fevkalade çirkin bir olay olduğunu belirterek, ''Bunu yapanlar kimse, hepsini lanetliyoruz'' dedi.

Bozdağ, Meclis Kulisinde gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlarken, evlerin işaretlenmesinin ''tasvip edilecek bir şey olmadığını'' ifade ederek, ''Adıyaman'ın ve Türkiye'nin birliğinden huzurundan rahatsız olanların kirli bir oyunu olabilir'' değerlendirmesinde bulundu.

Olayla ilgili her türlü soruşturma ve incelemenin devam ettiğini bildiren Bozdağ, ''Umarım en kısa sürede bu çirkin fiili gerçekleştiren tespit edilir ve bir an önce yargı önüne çıkarılır. Fevkalade çirkin bir olay'' diye konuştu.

Olayda ''belli bir hesap olabileceğini'' ifade eden Bozdağ, ''bu olayın önünün arkasının araştırılmasında fayda var'' dedi.

İşaretlemelerde ev ayrımı yapılmadığına işaret eden Bozdağ, konuyla ilgili tespit edilen herhangi bir şey bulunmadığını söyledi. Yapılan soruşturma ve incelemeler sonucunda bu çirkin olayı gerçekleştirenlerin yargı önüne çıkarılacağını vurgulayan Bozdağ, ''Bunu yapan kim veya kimlerse hepsini lanetliyoruz'' açıklamasında bulundu.

Valiliğin konuyla ilgili soruşturmayı devam ettirdiğini anlatan Bozdağ, olayın gerçekleştiği mahallede MOBESE sisteminin bulunmadığını açıkladı. Aynı mahallede insanların barış, huzur ve kardeşlik içinde yaşadığını belirten Bozdağ, ''Birilerinin bu kardeşlikten rahatsız olduğu anlaşılıyor'' dedi.


-İstanbul'daki saldırı-


Bozdağ, İstanbul'da polis aracına yönelik saldırıya ilişkin soruya yanıt verirken de bu saldırıyı lanetlediklerini ifade etti.

Türkiye'nin terörle mücadelesinin kararlıkla devam edeceğini bildiren Bozdağ, saldırıyı gerçekleştiren faillerin kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkarılmasını temenni ettiğini söyledi. Türkiye'nin huzuruna kast edenlerle mücadelenin her zaman devam edeceğini belirten Bozdağ, saldırganların amacına ulaşamayacağını bildirdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler