YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunu yapan yanacak! Cezası artıyor!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 kişinin öldüğü Okmeydanı olaylarını değerlendirirken, “Maskeli, molotoflu eylemler masumane bir hak arama değil; terör eylemi, terör suçudur” dedi.
Bunu yapan yanacak! Cezası artıyor!
25 Mayıs 2014 / 09:06 Güncelleme: 25 Mayıs 2014 / 09:07

Başbakan Erdoğan, molotofun ateşli silah sayılarak cezasının arttırılacağını açıkladı. Partisinin önceki günkü Genişletilmiş İl Başkanları toplantısının basına kapalı bölümünde, İstanbul Okmeydanı'ndaki olaylara ilişkin bilgi veren Erdoğan "Bu bir hak arama olayı değil.

Bu bir terör olayı ve biz de bu tür terör olaylarına müsaade etmeyeceğiz" dedi. Yüzleri maskeli grupların polise molotof attığını belirten Erdoğan, geçtiğimiz aylarda da Şırnak'ta bir kadın polisin yine atılan bir molotof nedeniyle ağır yaralandığını anımsattı.

Erdoğan, "Maskeli, molotoflu bu tür eylemler terör suçudur, bunlara müsaade edilmeyecek, bu tür olaylar masumane bir hak arama olayı, bir tepki gibi görünmeyecek, onu kimse savunamayacak, çünkü bu bir terör olayı, yapılan da terör suçu" dedi. Erdoğan, molotofun ateşli silah sayılarak cezasının arttırılacağını, bu konuda gerekli talimatları verdiğini söyledi.

Polis paketiyle gelebilir

Kulislerde, Erdoğan'ın sözünü ettiği bu düzenlemenin, bir süredir hükümetin üzerinde çalıştığı polislerle ilgili paketle yapılabileceği konuşuluyor. Bu pakette, molotof kokteylinin ‘yanıcı ve parlayıcı madde kullanılarak oluşturulmuş, el yapımı saldırı veya savunma aracı' olarak tanımlanıp, bulunduran kişiye 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilmesi, ayrıca molotofun suç işlemek için kurulmuş bir örgüt tarafından kullanılması halinde cezaların yarı oranında arttırılmasının öngörüldüğü kulislere yansımıştı.

Yüzün gizlenmesine de ceza geliyor

Aynı pakette, yüzün gizlenmesine de ceza getirilirken, polise mukavemet ve kamu malına zarar vermenin cezalarının da arttırılması öngörülmüştü. Son olaylar da dikkate alınarak bu cezalarda oynamalar yapılabileceği belirtiliyor.

YETKİ
 // OSMANLI
AVRUPADA VEYA AMERİKADA BUNU YAPANLARININ SONUN NE OLDUGU NE OLACAGI BELLİDİR. POLİS ANINDA İNDİRİR. GELGÖR Kİ BİZİM ÜLKEMİZDE ROLLER DEGİŞMİŞ DURUMDA POLİSTE SÜS EŞYASI TAŞIR GİBİ SİLAH TAŞIYOR. pOLİSE KARŞI HERŞEY KULLAN MÜBAH BUNLAR MOLOTOF AT SİLAH KULLAN . NE OLURSA ELİNDE OLSUN ATEŞ ET HİÇ BİRŞEY OLMAZ. pOLİSTE YERLİ YERİNDE YETKİ OLSA ZATEN BU TERERÜSTLER BUNU YAPAMAZ....
25 Mayıs 2014 Pazar 17:27
çok geç olmadan
 // ibrahim kıyakoğlu
gecikmeden bu kararların alınması gerekiyor öldürmek için Molotof atanlar silahlı eylem çağırısı da yapıyorlar bu devlete bir meydan okumadır acilen yasalar çıkarılmalı avrupada bu eylemlere verilen cezalar da göz önüne alınmalı ki Avrupalı dostlarımıza (!) ayıp olmasın... saygılarımla......
25 Mayıs 2014 Pazar 10:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler