YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunu herkesin bilmesini istiyorum
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Azimli ve kararlı mücadele devam edecektir. Bunu herkesin bilmesini istiyorum'' dedi...
Bunu herkesin bilmesini istiyorum
10 Ağustos 2012 / 12:15 Güncelleme: 10 Ağustos 2012 / 13:09

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Foça'da askeri aracın geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin, ''Böyle bir ramazan gününde, böyle bir mübarek günde bile sivil asker ayrımı yapmamadan elini kana bulayan, en kahpe metotlarla terörü icra etmekten çekinmeyen bu insanlarla azimli bir şekilde mücadelemiz devam edecektir'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Foça'da dün gerçekleşen bombalı terör saldırısında yaralanan askerleri, tedavi gördükleri Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ziyaret ederek, sağlık durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Hastane ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, terörle amansız bir mücadele verildiğini ifade ederek, ''Terörle bu mücadelemiz sadece belli sınırlarımızda veya sadece belli bölgelerimizde değil, bütün yurt sathında bir mücadele içindeyiz'' dedi.

Foça'da dün yaşanan terör saldırısının da bunlardan biri olduğunu dile getiren Gül, şöyle konuştu:

''Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Çok kahramanca otobüsü durdurma başarısı gösteren ve daha fazla acı çekmemizi önleyen uzman çavuş kardeşimize Allah'tan şifalar diliyorum. Yaralılarımız var, biri hariç diğerlerinin durumu daha iyi. Olay olduktan sonra en süratli şekilde gerek tıbbi, gerek güvenlik tedbirleri süratli şekilde alınmıştır. Elden gelen her şey de yapılmıştır. Yaralıların tedavisi için tıp fakültesine, doktorlara, başta vilayetimize olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.''


-Terörle mücadelede kararlılık-


Cumhurbaşkanı Gül, böylesi mübarek günde bile tuzak kurmaktan sivil, güvenlik görevlisi ayırt etmeden bu saldırıları yapan insanların zihniyetini, insanlıktan ne anladığını, sadece Türk milletinin değil, bütün dünyanın görmesi gerektiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Zaten de görmüştür. O bakımdan terörle mücadelede her türlü meşruiyetimiz ve üstünlüğümüz vardır. Azimle kararlılıkla bu mücadele yapılacaktır. Böyle bir ramazan gününde, böyle bir mübarek günde bile sivil, asker ayrımı yapmamadan elini kana bulayan, en kahpe metotlarla terörü icra etmekten çekinmeyen bu insanlarla azimli bir şekilde mücadelemiz devam edecektir. Bunu da herkesin bilmesini istiyorum.''

Cumhurbaşkanı Gül'e ziyareti sırasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve askeri yetkililer ile Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz eşlik etti.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler