YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunlar tehlikeli şeyler
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'de saldırıya uğrayan Türk hacı kafilesiyle ilgili değerlendirmede bulundu.
Bunlar tehlikeli şeyler
21 Kasım 2011 / 23:18 Güncelleme: 21 Kasım 2011 / 23:24

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk hacı kafilesine Suriye'de yapılan saldırıyla ilgili olarak, ''Bunlar tehlikeli şeyler, ümit ederim bir daha bu tip şeyler olmaz'' dedi.

Gül, resmi ziyaret için bulunduğu İngiltere'de konakladığı Mandarin Otel'de gazetecilerin sorusu üzerine Suriye'deki saldırı olayını duyduktan sonra konuyu ilgililere sorduğunu söyledi.

Kendisine verilen bilgilere göre, Türk hacıları taşıyan otobüsün yanlış yere girdiğini ifade eden Gül, ''Sıkıntılı bir yere girmiş, biraz da bundan olmuş. Bunlar tehlikeli şeyler, ümit ederim bir daha bu tip şeyler olmaz'' diye konuştu.

Suriye'deki Türk Büyükelçiliğine de saldırıldığını anımsatan Gül, Şam yönetiminin saldırıyı gerçekleştirenlerin cezalandıracağını açıkladığını  belirtti.

Hacı kafilesine saldırı ile ilgili detaylı bilgi veremeyeceğini bunun için doğru bilgileri tam olarak alması gerektiğini dile getiren Gül, ''Bana 'çok büyütülecek olay değil' dediler'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül, başka bir soru üzerine kafiledeki 5 Türk hacının rehin alındığına ilişkin kendisine bilgi verilmediğini, konuyla ilgili yarım saat önce bilgi aldığını söyledi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler