YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunlar da içimizdeki hainler!
Tarihi dönemeçte Türkiye’nin dışarıdaki düşmanları gibi, içindeki hainler de bir kez daha gerçek yüzünü gösterdi. Ankara’daki katliamı sözde kınayan CHP, HDP ve FETÖ, terörist PYD/YPG’li çıkınca suskunluğa büründü.
Bunlar da içimizdeki hainler!
20 Şubat 2016 / 02:33 Güncelleme: 20 Şubat 2016 / 08:44

Suriye’deki çatışmaları fırsat bilerek toprak kazanma peşinde koşan terör örgütü PYD, Amerika, Rusya ve İran’ı arkasına alarak işgal ettiği topraklarda ilerliyor.  

Türkiye’nin tehdit olarak gördüğü terör örgütü PYD’nin gerçek yüzü, Ankara’daki canlı bomba saldırısıyla daha da netleşti.

Türkiye, 28 şehidine ağlarken, aydın kisvesiyle bazı yazar ve akademisyenler, PYD’yi küresel güç diye tanımlayan bildiriye imza atarak büyük bir ihanet sergiledi.

Ankara’daki saldırının ardından aynı elden çıkmış başlıklarla “Devletin Kalbine Bomba” manşeti atarak Türkiye’yi zayıf göstermeyi hedefleyen Paralel Yapı medyasına, Doğan Grubu da eklendi.

rs1-614.jpg

SALDIRDILAR

Paralel Yapı’nın yazarları PYD’yi aklama çabasına giren yazılarıyla pes dedirtirken, Doğan medyası ekranlarını Türkiye’nin, PYD mevzilerini vurmasını eleştiren HDP’li konuklarla doldurdu.

Ankara saldırısının PYD tarafından gerçekleştirildiği kanıtlanmış olmasına rağmen Türkiye karşıtlığını sürdüren Paralel Yapı ile Doğan Grubu, teröre destek vermeyi sürdürdü.

Sınırının dışında terörle mücadele eden Türkiye, diğer yandan içerideki iş birlikçilerin algı operasyonlarına maruz kalıyor. Ankara’da askeri servis araçlarını hedef alan 1 tonluk bombayla düzenlenen terör saldırısında 28 şehit verilirken Doğan Grubu, ekranları kronik Türkiye düşmanlarının görüşlerine açtı.

KARANLIK AYDIN

HDP Milletvekili Mithat Sancar, CNN Türk’teki Tarafsız Bölge programında saatlerce Türkiye’nin angajman kuralları gereği Suriye’deki PYD mevzilerini vurmasını eleştirdi. Oysa aynı saatlerde Ankara’daki hain saldırıyı PYD’li terörist Salih Neccar’ın gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştı.

Türkiye, Ankara’da kaybettiği şehitlerine ağlarken aralarında Oya Baydar, Ömer Faruk Eminağaoğlu, Hasan Cemal, Şanar Yurdatapan ve Baskın Oran gibi HDP sempatizanı aydınların bulunduğu grup, Suriye PKK’sı PYD’yi öven bir bildiriyi kaleme aldı. Terör örgütü PYD’yi küresel güç gibi gösteren bildiri, Türkiye’yi savaş istemekle suçlandı.

rs2-205.jpg

PANİKLEDİLER

Canlı bombaların yanı sıra, algı operasyonuna da maruz kalan Türkiye, Ankara’daki terör saldırısının PYD tarafından yapıldığına dair belgelerini ortaya koydu. BM’nin daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa büyükelçileri Dışişleri Bakanlığı’na çağırılarak; ABD ile Rusya’nın açıkça silah ve destek verdiği PYD’nin Ankara saldırısını nasıl gerçekleştirdiğinin kanıtları sunuldu. 

ALGI OPERASYONU

Zaman ile Cumhuriyet, “Devletin Kalbine Bomba” diye algı operasyonunu yürütüp Türkiye’yi zayıf ülke olarak göstermeye çalıştı.

PYD’Yİ SAVUNAN CHP’NİN SON SKANDALI ERDEM’İ DEĞİL BAYKAL’I ATIYORLAR

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal’in partisi olan CHP, Ata’nın kemiklerini sızlattı. CHP’de büyük skandallar yaşanıyor.

“İran ile savaş olursa İran’ı desteklerim” diyen CHP milletvekili Eren Erdem, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından destek bulurken, “CHP, HDP’lileşiyor, mili meselelerdeki duruşu yanlış” eleştirisi yapan eski genel başkan Deniz Baykal ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

DÜŞMAN GİBİ

HDP çizgisine giren CHP’nin, Esad rejimi, İran ve Rusya’ya yaklaşmasına tepki veren Baykal, partisinin milli duruş sergilemesini istedi. Bu açıklamalardan sonra CHP üyesi Avukat, Baykal için “disiplin ve ihraç” sürecinin başlatılması için düğmeye bastı.

Daha önce ihanetiyle gündeme gelen CHP’li Eren Erdem, aynı tavrı Ankara saldırısından bir gün sonra Meclis Genel Kurulu’nda da sürdürdü.

AK Parti milletvekili Şamil Tayyar’ın eylemi PKK ve PYD’nin yaptığına ilişkin sözleri üzerine Erdem, canlı bombanın YPG değil, DAEŞ üyesi olduğunu iddia etti. AK Parti’liler Erdem’i protesto ederken, CHP’liler yine sahip çıktı.

BİRLİKTE ‘SALLAMAYA’ DEVAM

7 Haziran seçimleri sonrası havaalanında karşılaşan CHP milletvekili Şafak Pavey, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a ‘Kutluyorum, birlikte iyi salladık’ demişti. Bu sözlerle CHP-HDP arasındaki “gayri milli” işbirliği açığa çıkmıştı.

İki parti arasındaki işbirliği 1 Kasım seçimleri sonrası da devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığı üzerinden kurulan fiili ortaklık, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar ve PYD üzerinden de sürdü.  

Türkiye’nin angajman kuralları çerçevesinde düşürdüğü Rus uçağı konusunda da aynı dil kullanıldı. CHP milletvekili Eren Erdem, Rus basınına “Türkiye İŞİD’e sarin gazı satıyor” iftirası atarken, HDP’liler de Rusya’da üst düzey kabul gördüler.

ŞER İTTİFAKI

Büro açmak için girişimde bulundular. Devletin kamu güvenliğini sağlamak, kazılan hendek ve barikatları kapatmak için başlattığı operasyonlar hem HDP hem de CHP’li milletvekilleri tarafından aynı üslupla eleştirildi. HDP’liler de CHP’liler de “devletin katliam yaptığı” iftirasında bulundu. Son olarak hem CHP, hem de HDP terör örgütü PYD’nin terör örgütü olmadığı konusunda

ortak hareket etti. CHP’li Eren Erdem olmak üzere bazı CHP’liler eylemi DAEŞ terör örgütünün yaptığını belirterek YPG’ye toz kondurmadı. HDP’liler de sanal alemde benzer tutumlarını sürdürdü. 

 

STAR

 // Şadi Vatansever
Devlet olarak an itibariye bir savaşın içindeyiz.Hem içeriye hem de dışarıya O halde savaş kuralları uygulanmalı ve devlete düşmanlık içerisinde olanlar derhal tutuklanıp savaş suçu kapsamında yargılamalı....
20 Şubat 2016 14:35
 // Hüseyin
Paralel ve pkk birbirinden nefret eder ama konu vatana ihanet olunca kanka olurlar. Onların tahrifata uğratmaya çalıştıkları Risale-i Nurlarda , Bediüzzaman ın söylediği gibi aralarında ihtilaf olsa bile sana geldiği zaman yek vücut olurlar....
20 Şubat 2016 13:45
 // isa
Hatırlanacağı üzere daha önce avrupa parlementerlerasamblesinde Baykalın yanında olduğu halde hdp'li vekillerle birlikte bir chp'li vekilde ayakta alkış tutmuştu...
20 Şubat 2016 09:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler