YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunlar da göklerin kraliçeleri
Malatya'daki 2. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'nda mesleklerini başarıyla yürüten iki kadın pilot, önemli operasyonlarda görev yapıyor.
Bunlar da göklerin kraliçeleri
30 Mart 2013 / 13:48 Güncelleme: 30 Mart 2013 / 13:51

İç güvenliği sağlamada ve geniş çaplı operasyonlarda erkek meslektaşlarıyla omuz omuza günlerce süren görevlere katılan Malatya'daki 2. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'nda görevli kadın pilotlar Burcu Akdemir ve Sena Yağcı medyaya konuştu.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Skorsky tipi helikopteri başarıyla uçuran Kara Pilot Yüzbaşı Akdemir, lise çağında hiç düşünmediği pilotluk mesleğine, üniversite sınavında aldığı puan dolayısıyla Kara Harp Okulu'ndan gelen daveti değerlendirerek başladığını söyledi.

Akdemir, mesleğini 12 yıldır sürdürdüğünü, birinci pilot olarak görev yaptığını, erkek meslektaşlarıyla aynı görevlere gittiğini belirtti.

Uçmaktan daha güzel

Babasının subay olmasından ve fedakarlıklarından etkilenerek onun izinden gitmeye karar veren Kara Pilot Teğmen Sena Yağcı ise Kara Harp Okulundan 3 yıl önce mezun olduğunu söyledi.

''Kara Havacılık Subay Temel Kursu ve Pilotaj Eğitimi''nin ardından 2. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'nda en genç pilotlardan biri olarak göreve başladığını belirten Yağcı şöyle dedi:

''Bizi daha çok mutlu eden şey; o helikopterle uçarken bir şeyleri de başarıyor olmak. Birinin belki hayatının kurtulmasına vesile oluyoruz. Yani yapılan görevin önemi ve verdiği mutluluk, emin olun uçmaktan çok daha önemli ve güzel.''

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler