YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bunlar bizim tarlamızı bereketlendiriyor"
"Bunlar bizim tarlamızı bereketlendiriyor"
"Bunlar bizim tarlamızı bereketlendiriyor"
17 Mart 2008 / 16:09 Güncelleme: 17 Mart 2008 / 00:00


AK Parti'liler TBMM'de grup toplantısı yaptı. Tüm milletvekillerinin katıldığı 30 dakika süren toplantıda başsavcının açtığı kapatma davası görüşüldü. Erdoğan vekillere ne dedi?


AK Parti TBMM grup toplantısı yapıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıda, parti hakkında açılan kapatma davasının ele alındı. Grup toplantısı, Bakanlar Kurulu toplantısının uzaması nedeniyle gecikmeli olarak başladı. Toplantı 30 dakika sürdü. Başbakan Erdoğan, toplantının ardından TBMM'deki çalışma odasına geçti. Erdoğan milletvekillerine “Tereddüte ve endişeye gerek yok. Demokrasi, hukuk yolunda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.


Gelişmeleri parti yönetiminin takip edeceğini belirten Erdoğan “Pozisyonumuzu koruyacağız. Haklı durumdan haksız duruma düşmeyelim. Dikkatli olun, davayla ilgili konuşmayın, demeç vermeyin” dedi. Erdoğan konuşmasında, hafta sonunda Güneydoğu’ya yaptığı gezide halkın coşkusunu gördüklerini de anlattı, “Demokrasi ve hukuk yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Rotamız 2009 yerel seçimleridir” dedi. Erdoğan, "Bunlar bizim tarlamızı bereketlendiriyor. Oylarımız daha da artacak. Süreci biz yönetiyoruz. Hiç kimse bizi yolumuzdan çeviremez. Halka hizmet aşkımızda hiç bir azalma sözkonusu değil" dedi. Partinin kapatılmasının sözkonusu olmadığını ifade eden Erdoğan, milletvekillerinden çalışmalarını aksatmadan sürdürmelerini istedi.


Bu partinin millet tarafından kurulduğunu vurgulayan Erdoğan, bizim çekindiğimiz hiç bir şey yok. Başımız dik. Almımız açık" dedi. Erdoğan ayrıca milletvekillerinden basına konuşmamalarını ve duygusal konuşma yapmamalarını istedi. Erdoğan ayrıca "Arkamızda millet oldukça kimse bizi durduramayacaktır" dedi. Erdoğan'ın "Ergenekon'u da çökerttik bundan rahatsız mı oldunuz?" dediği de öğrenildi.


ERDOĞAN, TOPTAN İLE BİR ARAYA GELDİ


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Köksal Toptan ile bir araya geldi. Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısının ardından, bazı bakanlar ve grup yöneticileriyle TBMM'deki çalışma odasına geçti. Bir süre sonra da Köksal Toptan, Erdoğan'ın çalışma odasına geldi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler