YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bulut: "Efendiler yüksek tepelerde göbek atıyor"
Başbakan'ın Ekonomiden Sorumlu Baş Danışmanı Yiğit Bulut'tan 17 Aralık operasyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalar...
Bulut: "Efendiler yüksek tepelerde göbek atıyor"
24 Aralık 2013 / 23:21 Güncelleme: 24 Aralık 2013 / 23:36

İşte Yiğit Bulut'un açıklamalarının satırbaşları...

Yolsuzluk kılıf asıl hedef Türkiye

Küresel irade 1961'de olduğu gibi Yine Başbakan kellesi istiyorsa biz Türkiye olarak bunu vermeyeceğiz. Şu anda yapılan Türk halkının milli iradesinin hadım edilmesi, yok edilmesi girişimidir.

Başbakan yolsuzluk varsa asla cezasız kalmayacak diyor

Daha önce Türkiye'de iktidarlar hep 10 yılda bir değişti. Şimdi 12. yılında olan bir iktidar var bunu hazmedemeyen güçler var.

Medya partonlarının ayağına giden Genelkurmay 2. Başkanları, Başbakanlar vardı

Ben bu ülkede medya patronlarının evine giden, ayağına giden Genelkurmay 2. Başkanları gördüm, Başbakanlar gördüm. Sen benim seçtiğim Başbakan hakkında üç tane gazeten, iki tane bankan var diye hüküm veremezsin. Gazete manşetleriyle Başbakan infaz edilmeye çalışıyor. Bir suç varsa en ağır ceza verilsin. Gezi'de 7 ağaç kesildi 70 milyon etkilendi. Ekonomiye zarar verildi. Amaç seçilmiş hükümeti iş yapamaz duruma getirmek. Başbakan medya patronlarına biat etseydi tek satır haber çıkmazdı.

Herkes karar versin: Milli irade mi? Küresel irade mi?

Gezi'den günümüze herkes kendisine şunu soracak ben küresel iradenin mi yanındayım, yoksa milli iradenin mi? Sen bu geminin içinde gidiyorsan kader ortağıysan hangi partiden olursanız olu milli iradeyi destekleyeceksin. Bu artık namus meselesi. Bu saldırı artık Başbakan'ı aştı Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını hedef aldı.

Kamunun sahip olduğu halka açık bir şirkete böyle operasyon yapamazsınız. Yoğurt yemenin bile bir adabı var. Bir operasyon yapılacaksa bu kanunlara uygun bir şekilde yapılmalı. Sermaye Piyasası Kanunu'nun yürürlükte olduğunu herkes iyi bilsin. Halkın iradesini hiçe saymak halkın tokadıyla biter. Yolsuzluk var algısı adı altında, ağaç söküldü algısı altında ülkedeki iradeye yön vermeye çalışılıyor. Bu ülkede bir Başbakan'a 'Sen mahluksun' diye mektup yazıldı. Hürriyet'in sürmanşetinde biz yerleşik gücüz kalacağız, diye haberler yapıldı. Turgut özal'a mektup yazdılar. Gazetelerimizle halkın seçtiği Başbakan'ı göndereceğiz diye Başbakan'a mesaj verdiler kısacası özeti buydu.

Yüksek tepelerdeki evlerinde göbek atıyorlar

Zaman birini kırıp dökme, kardeş kanı akıtma zamanı değildir. Zaman bir tarafta toplanma zamanıdır. Birileri yüksek tepelerdeki evlerinde göbek atıyorlar. Yurt dışında küresel ittifakın efendileri göbek atıyor. Neden Türkiye'de fetret var, kaos yaratılıyor. Bu halk istediği adamı sandığa gömer istediğini çıkartır. Halkın iradesini hiçe sayanlar şunu unutmasın bir gün mutlaka hesap günü gelecek.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler