YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bulgaristan'dan kritik hamle! Türkiye sınırını...
Bulgaristan Savunma Bakanı, kaçak yollar ile ülkelerine giren göçmenleri önlemek için Türkiye sınırını daha güçlü bir şekilde koruyacaklarını belirtti.
Bulgaristan'dan kritik hamle! Türkiye sınırını...
17 Ağustos 2017 / 11:49 Güncelleme: 17 Ağustos 2017 / 11:51

Bulgaristan Türkiye'den gelen kaçak göçle mücadele amacıyla sınır güvenlik önlemlerini artırıyor. Bulgaristan Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Krasimir Karakaçanov Alman 'Die Welt' gazetesine verdiği demeçte 'sınırların korunmasında daha fazla askerin görevlendirileceğini ve Türkiye sınırının beş bölgeye ayrılacağını' söyledi.

Bu bölgelerden her birine bulunduğu mıntıkayı beklemek üzere bir silahlı bölük yerleştirileceğini belirten Bulgaristan Savunma Bakanı Karakaçanov, toplam 600 askerin bir bölümünün özel eğitimli muhariplerden oluşacağını söyledi. Bakan, uygulamaların, sınır korumada askerin polisten daha etkili olduğunu gösterdiğini belirterek, ayrıca kaçak göçmen hareketlerinin kameralar ve insansız hava araçları yardımıyla gözetleneceğini açıkladı.

"SADECE ZENGİN BİR BATI ÜLKESİNDE YAŞAMAK İSTİYORLAR"

Krasimir Karakaçanov Avrupa ülkelerinin Akdeniz'deki göç yollarını kapatmamış olmasını eleştirdi. "Kaçak göçmenlerin kitleler halinde Avrupa'ya akın etmesine daha fazla göz yumulamayacağını belirten Bakan, "Avrupa Birliği'nin dış sınırlarının gerekirse silah zoruyla korunabilmesi için İtalya ve Yunanistan'da NATO ya da Avrupa Birliği birliklerinin görevlendirilmesi gerektiğini" söyledi. Karakaçanov Akdeniz üzerinden Avrupa'ya gelenlerin çoğunluğunun ekonomik göçmen olduğunu savundu ve "Takibata uğramış değiller, hayatlarının korunmasına muhtaç değiller. Sadece zengin bir Batı ülkesinde yaşamak istiyorlar" diye konuştu.

tek yanağı anladık ta, niye ikisini birden öptürürüz ki.
 // hursit dilaver
elbet geri kabulde almamız vadedilen ve kandrılduığımız 3 miklyoa euro için biz vazgeçersek diye sınırları bu arada tahkim ettiler. akıllılar tab. bizim iyi niytet ve söze güvenimiz, bizim piyasada geçer batıda değil diye çook yazdık söyledik. ama dinleyen kim. aha işte. bizi oyaladılar. şimdi anlaşmayı iptal de etseniz sınırlar kapalı. geçemezler ve bizde kalırlar.işte akıl ve ileri görüşlülük bu. bunların bunu yapacağını bilmeniz gerekirde. SÖZLERE GÜVEN OLMAZ.İŞTE 1980de YUNANIN NATO İŞİ....
17 Ağustos 2017 Perşembe 15:27
 // Mustafa
Asıl size tel örgü çekmek lazım şerefsizler...
17 Ağustos 2017 13:17
 // bascavus
irakta Suriye'de iç savaş çıkaran amerikaya siz sizin tel duvarları orseniz bır şey ifade etmez ülkelerini yaktiniz yiktiniz bunun bedelini ödeme sırası size geldi ne yapsanız boş...
17 Ağustos 2017 12:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler