YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Yıldırım'dan büyük iddia: İçeride Truva atları var!
Bülent Yıldırım'dan büyük iddia: İçeride Truva atları var!
07 Aralık 2014 11:33
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun Mavi Marmara Gemisi saldırısıyla ilgili belgeleri Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne göndermediğini öne sürdü.

İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi'nde düzenlenen, 'Adanmış Gençlik ve Şehit Furkan Doğan' toplantısında konuşan Bülent Yıldırım, İsrail'in İHH'nın faaliyetlerini takip ettiğini söyledi. Filistin konusunda Avrupa'daki sol örgütlerin desteğini aldıklarını belirten Yıldırım, Türkiye'den destek göremediklerini ileri sürdü. Bülent Yıldırım, şunları söyledi:

"Çok kısa sürede Mescid-i Aksa'da namaz kılacağız. Allah'a 'Bize bunu göstersin' diye dua ediyoruz. İsrail'in önündeki; Mescid-i Aksa ve Kudüs dosyasıdır. Evinizde bekleyeceksiniz. Telefonunuza bir mesaj gelecek; 'Mescid-i Aksa yıkılıyor. Gazze'ye saldırı var. Basın toplantısı var, toplanma var' diye. İşte bu ribattır. İsrail hepsini takip ediyor. Şu an buradaki kalabalığı bile takip ediyor. Avrupa'nın bütün solcuları bize destek veriyor. Türkiye'deki solculara 'Avrupa'daki solcuların bir kısmı kadar olun' diyoruz. Filistin, bütün sol örgütlerin meselesidir. Geçmişte bütün solcuların eğitim aldığı Filistin'di. Bütün Türkiye'de eylem yaptığımızda, buradan 1-2 saat içinde 10 kişi toplayabilirsek, İsrail anlaşma yapamaz. Çünkü korkarlar."

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun Mavi Marmara Gemisi saldırısıyla ilgili olarak belgeleri uluslararası ceza mahkemesine göndermediğini öne süren Bülent Yıldırım, "İçerde Truva atları var. Cumhurbaşkanı ve başbakana rağmen, görevli bazı bürokratlar, mahkemenin istediği belgeleri göndermedi. Bu belgelerin gönderilmeme sebebi çok önemli. Mahkemenin savcısı, 'Türkiye bu bilgi ve belgeleri göndermedi ve işin yoğunluğu oluşmadığı için bizim yargılama alanımıza girmiyor' diyor. Bunların takipçisi olacağız. İçerde başka Truva atları var mı? Hepsi deşifre olacak."

Bülent Yıldırım, Diyarbakır'da 6-7 Ekim'deki Kobani bahane edilerek çıkarılan olaylarda öldürülen Yasin Börü için de yetimhane yapılacağını söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler