YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar
Bakanlar Kurulu toplantısı Başbakan Davutoğlu başkanlığında, Başbakanlık Yeni Bina'da gerçekleştirildi.
Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar
30 Eylül 2014 / 19:02 Güncelleme: 30 Eylül 2014 / 20:32

Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları:

TBMM'de çıkarılan çözüm kanunu bildiğiniz gibi altı maddelik kanunudur. Bakanlar Kurulu kararı çıkarılmıştır ve imzalanmıştır. Bu akşam Cumhurbaşkanımız onaylandıktan sonra yayımlanacaktır.

Çözüm süreci kurulu oluşturulacak

Çözüm Süreci Kurulu ile kurumlar arası izleme ve koordinasyon komisyonlarının oluşturulacak. Çözüm süreci kurulu oluşturulacak.

Tezkere mecliste

Arınç, Genelkurmay Başkanının yılda en az bir kez Bakanlar Kurulu'na kapsamlı sunum yapmasının kararlaştırıldığını söyledi. Tezkere için ise iki tezkereyi birleştirmek suretiyle bütün tedbirleri karşılayacak bir metin üzerinde çalıştıklarını belirten Arınç sözlerine şöyle devam etti:

"TBMM'de perşembe günü bir yıl önce süreleri verilen ve ekim ayı içerisinde süresi bitecek iki tezkerenin yenilenmesi söz konusuydu. Bu tezkerelerin rutin şekilde yenilenmesi... Evet, bu düşünülebilir ama aynı zamanda iki tezkereyi birleştirmek suretiyle bütün tehditleri, riskleri ve Türkiye'nin bulunduğu konumu içerisine alan ve bütün tedbirleri bir arada karşılamaya çalışan bir metin üzerinde çalıştık. Bu metin şu sırada TBMM'ye gönderilmiştir veya gönderilmek üzeredir."

IŞİD Süleyman Şah Türbesi'ne yaklaştı

"IŞİD militanlarının Süleyman Şah Türbesi'ndeki saygı karakoluna yaklaşmaları söz konusudur. Saygı karakolunda silahlı kuvvetlerimiz görevinin başındadır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler