YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç'tan Merkez açıklaması
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç Merkez Bankası'nın bağımsızlığının esas olduğunu vurgulayarak, "Bu ilkeden bugüne kadar şaşmadık, bundan sonra da şaşmaya niyetimiz yok" dedi.
Bülent Arınç'tan Merkez açıklaması
02 Haziran 2014 / 20:08 Güncelleme: 02 Haziran 2014 / 20:08

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 5.5 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Arınç'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Merkez Bankası Başkanı görevinin başındadır. Olumlu bir sunum yapmıştır. Bütün Bakanlar Kurulu üyesi arkadaşlarımız bu değerlendirmlere katılmıştır"

"Faiz konusu Merkez Bankasının görevlerinden sadece bir tanesi. Biliyorsunuz AK Parti'nin kuruluşunda da hükümet beyannamesinde de ekonomik kurulumuzun ilk yaptığı çalışmalarda aldığı karara göre de Merkez Bankamızın bağımsızlığı esastır. Bu ilkeden bugüne kadar şaşmadık, bundan sonra da şaşmaya niyetimiz yok"

"(Çocukları dağa kaçırılan annelerin eylemlerine ilişkin) Gerek BDP'li siyasetçiler gerekse çözüm sürecine destek veren herkes gerekse bu konuda siyasi aktör olarak kendisini güçlü bulan herkesin bu çocuklarımızın dağdan indirilerek ailelerine teslim edilmesi konusunda çaba göstermesi gerekir. Bu da en çok gözleri İmralı'da veya kulakları Kandil'de olanlara düşer"

"(Çocukları dağa kaçırılan annelerin eylemleriyle ilgili) Bu konuda gelinen aşamada ne düşünüyorsa Sayın Başbakanımız yarınki Grup konuşmasında ifade edeceklerdir. O zaman hükümetimizin, güvenlik güçlerimizin bu konuda ne yapacağını zannediyorum açık bir şekilde kamuoyuna açıklamış, ifade etmiş olacaktır"

 

AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler